Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, Suriye Görev Gücü kapsamında Afrin ili Cinderes ve Maabatlı bölgelerinde ki görevlerini başarıyla tamamlayan kahraman komandolarımızı Giresun'a dönüşlerinde yalnız bırakmadı.

27 Eylül Çarşamba günü gerçekleşen dönüş töreninde, Giresun Jandarma Özel Harekât Tabur Komutanlığına bağlı kahraman komandolar, büyük bir gayret ve fedakârlıkla vazifelerini yerine getirmenin gururunu yaşadılar.

2023_367_09

Cinderes ve Maabatlı bölgelerinde bulunan toplam 126 personel, görevlerini yerine getirirken Jandarma Danışman Timlerinin dış emniyetlerini sağlamak için kahramanca çalıştılar. Bu süreçte hem yerel halkın güvenliğini sağlama hem de Türkiye'nin ulusal çıkarlarını koruma görevini büyük bir özveriyle yerine getirdiler.

2023_367_05

Vali Serdengeçti, dönüş töreninde yaptığı konuşmada, Giresun'un vatansever evlatlarına duyduğu gurur ve minnettarlığını dile getirdi. "Sizler, ülkemizin sınırlarını korumak ve barışı sağlamak adına gösterdiğiniz özveriyle gerçek kahramanlarsınız." diyen Vali Serdengeçti, askerlerin ailelerine de teşekkür ederek, "Bu fedakârlıklarıyla gurur duyduğumuz kahramanlarımızı bugün burada coşkuyla karşılıyoruz." dedi.

Başkan Karadere'den 26 milyonluk borçsuz yatırım! Başkan Karadere'den 26 milyonluk borçsuz yatırım!

2023_367_08

Dönüş töreni, askerlerin dualarla selamlandığı ve halkın yoğun sevgi gösterileriyle renklenirken, Giresun halkı da kahraman askerlerimizi coşkuyla karşılayarak onlara desteklerini ve minnettarlıklarını gösterdi.

Vali Serdengeçti, karşılama töreni sonrası ‘Daima Hazır’ başlığıyla “Suriye görev gücü kapsamında Afrin'den dönen Giresun Jandarma Özel Harekât Tabur Komutanlığımızın kahraman komandoları, vazifelerini büyük bir gayret ve fedakârlıkla yerine getirdiler. Allah hepsinden razı olsun.” paylaşımında bulundu.

2023_367_12

Karşılama törenine; Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, Vali Yardımcısı Mehmet Fikret Çavuş, Bulancak Kaymakamı Ünal Koç, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Özgür Özer, İl Emniyet Müdürü Recep Güzelyazıcı, askeri ve mülki erkan ile vatandaşlar katıldı.