Türk Milleti’nin Kurtuluş Savaşı, 30 Ağustos 1922’de Gazi Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde, Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin başarıyla sonuçlanmasıyla kesin ve kalıcı bir zafere ulaşmıştır.

Bu zafer, her yıl tüm yurtta ve yurt dışı temsilciliklerimizde düzenlenen etkinliklerle 30 Ağustos Zafer Bayramı olarak büyük bir coşku ile kutlanmaktadır.

Giresun Valisi Enver Ünlü’de 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Vali Ünlü, yayınladığı mesajda: “26 Ağustos 1071’de Malazgirt’ten başlayan kutlu yürüyüşün onurlu erlerinin ve Sultan Alparslan’ın torunları; 30 Ağustos 1922'de Dumlupınar'da elde ettiği büyük zaferle esareti kabul etmeyeceğini, dahili ve harici tüm düşmanlara asla geçit vermeyeceğini ispat etmiş ve birkez daha  Anadolu topraklarına vatan, istiklal, birlik ve beraberlik mührünü vurmuştur.

Yüzyıl önce verilen Milli Mücadele’de milletçe gösterdiğimiz azim ve kararlılık halen tazedir. Mangal Dağı’nda mangal gibi yürekleriyle, Kara Zıpkalarıyla, Allah Allah naralarıyla, tüfekleriyle, kurşunları bitince Giresun bıçaklarıyla ve onlar düşünce de bileklerinin gücüyle siperlere dalan 42. ve 47. Gönüllü Alayların ruhuyla yolumuza devam ediyor ve  büyüak bir şevkle kökü mazide bir atiyi inşa etmek için çabalıyoruz.

Bundan bir asır önce Dumlupınar’da şaha kalkan imanın rehberliğinde; birlik, dirlik ve kardeşlik içinde aydınlık yarınlarımıza hep beraber yürüyeceğiz. Bugün bizlere düşen; ecdattan aldığımız emaneti daha da güçlendirmektir.

Başkan Nefes, Deniz Sitesi Sandıkları Patlatacak! Başkan Nefes, Deniz Sitesi Sandıkları Patlatacak!

Bu duygu ve düşüncelerle İstiklal Harbi’mizin Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere Aziz Şehitlerimizi ve Kahraman Gazilerimizi, cephe gerisinde mermi taşıyan fedakâr kadınlarımızı, ninelerimizi, istiklalinden hiçbir zaman vazgeçmeyen ve bu uğurda seve seve şahadete koşan tüm ecdadımızı saygı, rahmet ve minnetle anıyorum.

FbUZne3XkAEw_H5