Giresun Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü koordinesinde; Giresun Belediyesi ve Giresun İl Müftülüğü işbirliği ile her ayın son Cuma günü, Cuma namazı öncesinde, o ayda şehadete eren şehitlerimiz adına Giresun İl Merkezi’nde belirlenen camilerde Kuran-ı Kerim okutulması programı 30 Aralık 2022 tarihinde uygulanmaya başlanmıştı.

2023_28_01Planlama kapsamında 27 Ocak Cuma günü Giresun Şehitlik Anıtı Camii'nde düzenlenen programda; Ocak ayında şehadete eren Giresunlu şehitlerimiz başta olmak üzere tüm şehitlerimiz için Mevlid-i Şerif okunarak, Kur’an-ı Kerim tilaveti sonrasında hep birlikte dualar edildi.

Vali Ünlü, cami cemaati ile birlikte dua ederek “İlçe Kaymakamlarımızla birlikte garbın afakına nice zaferler yazdıran, mertebelerin en yücesi şehadet makamına mazhar olan aziz şehitlerimizi tazimle yâd ettik.” paylaşımında bulundu.

Giresun Belediyesinden Müjde! Meydana dev ekran kuruluyor! Giresun Belediyesinden Müjde! Meydana dev ekran kuruluyor!

Mevlit programına katılan Vali Ünlü, program öncesi şehit aileleri ve vatandaşlarla sohbet ederek taleplerini dinledi. Mevlit sonrasında ise protokol üyelerine ve vatandaşlara lokum ikramında bulundu.

2023_28_02Programa Vali Enver Ünlü, Vali Yardımcısı Muhammet Çiftci, İlçe Kaymakamları, il protokolü, jandarma ve emniyet personelleri ile vatandaşlar katıldı.