Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan bir proje ile Türkiye genelinde günlük yaklaşık 200 bin vatandaşımızın hizmet aldığı nüfus müdürlükleri yeni bir konsepte kavuşturuluyor. Bu kapsamda ilimizde de konsept dönüşümü amacıyla 12.08.2022 tarihinde ihale yapılarak çalışmalar başlatılmıştı.

Görele'de Festival Coşkusu! Görele'de Festival Coşkusu!

Yapılan çalışmalar hakkında yetkililer tarafından Vali Ünlü’ye aktarılan bilgilerde vatandaşlarımıza daha kaliteli ve hızlı hizmet sunmak üzere “Yeni Nüfus Müdürlüğü Konsepti” oluşturulduğu belirtildi.

Konsept Nüfus Müdürlüğü uygulaması ile konforlu ve kurumsal kimliğin ön planda tutulduğu yeni çalışma alanları tasarlanırken; vatandaşlarımızın doğru ve yönlendirici bilgiye ulaşabilecekleri bir danışma alanı, çalışma alanının içerisinde konumlandırılan bekleme alanları, bölmeler ile birbirinden ayrılmış, ergonomik ve estetik başvuru masalarının kullanıldığı bilgisi de verildi.

2023_33_01

Vali Ünlü, konsept alanı incelemesinden sonra personellerle ve hizmet almaya gelen vatandaşlarla nüfus işlemleri hakkında bir süre sohbet etti.

Vali Ünlü, ziyaretle ilgili yapmış olduğu paylaşımda “Kurumsal kimlik ve vatandaş memnuniyetini ön plana çıkaran, çağdaş ve konforlu yeni konsept tasarımıyla hizmet veren İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğümüzde değerli hemşehrilerimizle bir araya geldik.” ifadelerine yer verdi.

2023_33_02