Vali Enver Ünlü ve eşi Sema Ünlü Hanımefendi, “Anneler Günü” münasebetiyle Giresun’un en yaşlı annesini ve şehit annesini ziyaret etti.

Vali Enver Ünlü ve eşi Hanımefendi, 8 Mayıs Pazar günü, Bulancak İlçesi Talipli Köyünde yaşayan, nüfus kayıtlarına göre Giresun’un en yaşlı annesi olan 113 yaşındaki Zeynep Öztürk'ü ikametinde ziyaret ederek elini öpüp, hayır duasını aldı.

Giresun’un en yaşlı annesi unvanına sahip Zeynep Öztürk’ün Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı (TCKK) işlemleri de "Adreste Nüfus Hizmeti (ANH)" kapsamında, bu ziyaret esnasında Bulancak Nüfus Müdürlüğü personelleri tarafından ikametinde gerçekleştirildi.

Tirebolu Kent Konseyi Kuruldu Tirebolu Kent Konseyi Kuruldu

Vali Enver Ünlü, ziyaretle ilgili yaptığı paylaşımda “İlimizin en yaşlı annesi olan 113 yaşındaki koca çınarımız Zeynep Öztürk Teyzemizi eşimle birlikte ziyaret ederek, Anneler Günü’nü kutladık, ‘Adreste Nüfus Hizmeti’ kapsamında TCKK işlemini de yaptırdık. Rabbimden sağlık, sıhhat ve afiyet diliyorum” ifadelerini kullandı.

Ziyarette; İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Muhammet Sevinç ile Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Fethi Elmas da hazır bulundu.

srt

Bir diğer ziyaret ise, Şehit Jandarma Üsteğmen Adnan Bahat’ın Giresun Merkez Hacısiyam Mahallesinde yaşayan annesi Emine Bahat’ı “Anneler Günü” münasebetiyle ikametinde ziyaret ederek, hatırını sordu.

Şehit annesine çiçek vererek, Anneler Gününü kutlayan Sayın Valimiz ve eşi Hanımefendi, Şehidimizin annesi Emine ve Babası Mehmet Bahat ile bir süre sohbet ederek, duygularını “En kıymetlilerimiz” başlık etiketiyle; “Eşimle birlikte Aziz Şehidimiz Jandarma Üsteğmen Adnan Bahat'ın muhterem ailesine ziyaret ederek Emine Bahat Annemizin Anneler Günü’nü kutladık, hayır dualarını istedik. Cenab-ı Hak tüm annelerimize hayırlı, sağlıklı uzun ömürler versin” ifadeleriyle dile getirdi.

Ziyarette; İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Muhammet Sevinç ile Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Fethi Elmas da hazır bulundu.

Şehit Jandarma Üsteğmen Adnan Bahat, 2005 yılında; Hakkâri ili Çukurca ilçesinde Yağlısu Tepe Bölgesinde bölücü terör örgüt mensuplarınca tuzaklanan mayının infilak etmesi sonucu 28 yaşında şehit düşmüş, Şehidimizin naaşı; Giresun ili Merkez Çaldağ Köyü Melikli Mahallesinde bulunan aile mezarlığına defnedilmiştir.