Giresun'un Tirebolu ilçesinde, duayen gazeteci Haldun Domaç tarafından spor müzesi açılacak. Domaç, müzede Türk sporunun önemli isimlerine ve başarılarına ait objelerin sergileneceğini söyledi.

Domaç, müzede Türk sporunun geçmişten günümüze gelişimini, önemli sporcuları ve başarılarını yansıtacak objelerin yer alacağını belirtti. Müzede, olimpiyat madalyaları, kupalar, forma ve malzemeler gibi objelerin yanı sıra, Türk sporunun gelişimini anlatan fotoğraflar ve belgeler de sergilenecek.

Giresun Belediyesinden Yaza Merhaba Konseri! Giresun Belediyesinden Yaza Merhaba Konseri!

Domaç, müzeyi Tirebolu'ya açmanın kendileri için önemli bir sorumluluk olduğunu ifade etti. Domaç, "Türkiye'de 4 büyük takımın haricinde spor müzesi yok. Biz bu eksikliği gidermek için Tirebolu'da bir spor müzesi açmaya karar verdik. Bu müze, Türk sporunun gelişimine ve tanıtımına katkı sağlayacak" dedi.

Domaç açılacak olanın  müzenin hayali olduğunu, Türkiye'de bir ilk olması ile Tirebolu için iyi bir reklam olacağını belirtti. Domaç "Tirebolu Belediyesiyle koordineli bir şekilde çalışılıyoruz, belediye yer temininde bulundu ve 1 ay içinde sözleşmeler imzalanacak. Açılış ilerleyen aylarda yaparak hem doğduğum topraklara hem memleketime böylesine güzel bir hizmette bulunduğum için çok mutluyum" dedi.