Avrupa Şampiyonası’nda sporcular 3 Bant Bilardo (Ferdi ve Takımlar), Tek Bant Bilardo, 5-Pins, Artistik Bilardo ve Balkline olmak üzere 5 ayrı disiplinde madalya mücadelesi verecekler.

2021 yılında 3 Bant Bilardo Kadınlar Türkiye Şampiyonu olan Giresunlu Milli bilardo sporcusu Arzu Gök’ün yanı sıra Gülşen Degener, Güzin Müjde Karakaşlı ve Ayça Ören gibi önemli isimler 3 Bant Bilardo kategorisinde ülkemizi temsil edecekler.

Turnuvada yer aldığı E grubunda seri başı olan Arzu Gök, ilk maçını 10 Nisan Pazartesi günü saat 12:00’de Monica Steinberger (Avusturya) – Ana Juarez (İspanya) maçının kazananıyla, ikinci maçını ise yine aynı gün saat 15:00’te kaybedeniyle oynayacak. 3 Bant Bilardo kategorisindeki karşılaşmalar 11 Nisan günü eleme maçları ile devam ederek, 12 Nisan günü oynanacak yarı final ve final karşılaşmalarıyla sona erecek.

MİLLİ TAKIMDAN MÜTHİŞ BAŞLANGIÇ 3-1 MİLLİ TAKIMDAN MÜTHİŞ BAŞLANGIÇ 3-1

Deprem bölgesinden turnuvaya

Şampiyona için Antalya’ya hareketinden önce telefonda görüşlerini paylaşan Gök; “Türkiye Bilardo Federasyonunun ev sahipliği yaptığı ve bu sene Antalya’da gerçekleşecek 3 Bant Bilardo Kadınlar Avrupa Şampiyonası yarın başlıyor, müsabakalar 10-12 Nisan günlerinde oynanacak. İlk maçım yarın Avusturyalı ve İspanyol rakiplerimle olacak. Asrın felaketini yaşadığımız 6 Şubat’tan bu yana sporcu kimliğimi bir kenara bırakıp deprem bölgesinde gönüllü olarak çalışmalara katıldım, 62 gündür deprem bölgesinde sahadayım, kariyerimde ilk defa bir turnuvaya hazırlık ve antrenman yapamadan katılacağım. Önceliğimi elimden geldiğince afet bölgesindeki insanlara yardımcı olup yaralarını sarabilmekten yana kullandım. Bugün Hatay’daki görevime kısa bir ara verip turnuva için Antalya’ya hareket ediyorum. Antrenmansızlığımın turnuvada olumsuz yansımaları elbette olacaktır ancak turnuvada ülkemizi temsil edecek diğer arkadaşlarımla birlikte ülkemize madalya kazandıracağımıza inanıyorum. Beni destekleyen tüm Giresunlu hemşehrilerime teşekkür ediyorum.” dedi.

FLlYi0hXsAY6rUg