Asiye Divli 4.Kez Başkan Seçildi Asiye Divli 4.Kez Başkan Seçildi

 “Kurbanını paylaş, kardeşinle yakınlaş”

Din görevlilerinin gayreti ve Giresun halkının teveccühüyle önemli bir organizasyon gerçekleştireceklerini vurgulayan İl Müftüsü Kılıçbay, “Kurban, kardeşlerimizle yakınlaşmaktır. Vefa duygusuyla nimete şükretmek, infak ahlakı ile nimeti paylaşmaktır. Kurban iyiliği yaygınlaştırmaktır. Dayanışma ruhunu canlı tutmak, sevgi ve dostluğu pekiştirmektir. Kurban, coğrafyaları aşan merhamet köprüleri inşa etmektir. Hiç tanımadığımız gönüllere, bayram sevincini taşımaktır. Birlik ve beraberliğimizi güçlendirmek, ümmet olmanın idrakine varmaktır.
Bizler de ‘Kurbanını paylaş, kardeşinle yakınlaş şiarıyla’ aziz milletimizin emanetlerini büyük bir titizlikle ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız. Bir hisse kurban, binlerce dua olarak geri dönecek. İmkanı olan kadirşinas Giresunlu kardeşlerimizi bu hayır yarışına katılmaya davet ediyoruz. Vatandaşlarımız, vekaletle kurban kesimi hususunda detaylı bilgiyi 0 454 215 75 11 numaralı telefondan alabilir.” dedi.

20240517 T D V V E K A L E T L E K U R B A N O R G A N I Z A S Y O N U02

Ardından kürsüye gelen Diyanet İşleri Başkanlığı Hafızlık Eğitimi Daire Başkanı İbrahim Yılmaz, kurban ibadetinin yerine getirilmesi hususunda vatandaşlara rehberlik etmenin önemine değindi.

Diyanet Haber