Milli Eğitim Bakanlığınca bu yıl ilk kez yarıyıl tatilinden önceki son haftada öğrencilerin keyifli ve öğretici bir hafta geçirmeleri; sanatsal, kültürel, sportif ve bilimsel faaliyetlere katılmalarının teşvik edilmesi için "dönem sonu faaliyet haftası" düzenlenecek olup karne öncesi 15-18 Ocak'ta 4 gün sürecek "dönem sonu faaliyet haftası"nda, okullarda öğretmenler ile öğrencilerden oluşan heyetin organize edeceği etkinlikler planlanacaktır.

Bu kapsamda İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu, Nurettin Canikli Anadolu İmam Hatip Lisesine ziyarette bulundu. Müdür Tosunoğlu, sınıfları gezerek etkinlikleri yerinde gözlemledi.

2023-2024 Eğitim Öğretim 2. Yarıyılı İlçe Eğitim Müdürler Kurulu Toplandı 2023-2024 Eğitim Öğretim 2. Yarıyılı İlçe Eğitim Müdürler Kurulu Toplandı

Etkinlik kapsamında öğrencilerin kendini ifade etme becerilerini geliştirirken eğlendiren, iletişim kalitesini artırırken keyifli zaman geçirten tabu oynandı.

Tosunoğlu; yapılacak etkinliklerle öğrencilerin dil bilgisel ve hitabet yeteneklerini geliştirmesi, yeteneklerini sergileme fırsatı bulması, paylaşmanın önemini kavraması, takım çalışmasının başarıdaki rolünü öğrenmesi, bilim aktiviteleriyle yeni deneyimler yaşaması, keyifli vakit geçirmesi ve bunlarla beraber okulun sadece akademik başarı için değil, sosyal gelişim için de bir fırsat olduğunu dile getirdi.