İstanbul'dan özüne, toprağına, dönme kararı aldıktan sonra, insanların tamamen organik beslenmesi gerektiğini düşünerek ve bundan çocuklarınında yararlanması adına ilk olarak çilek üretimine başladığını dile getiren Safiye Cindemir Devletten aldığı destek ile de küçük bir sera ile atılımını gerçekleştirdiğini söyledi.DOKAP'tan aldığı destek ile açık ve kapalı seracılığa başlayan Cindemir, ürettiği çilekleri perakende olarak sattığını toptan satışlarının olmadığını söyledi.

Akaryakıt İstasyonlarında Kredi Kartı Ödemesi İçin Neden Market İçine Yönlendiriliyoruz? Akaryakıt İstasyonlarında Kredi Kartı Ödemesi İçin Neden Market İçine Yönlendiriliyoruz?

Ekran Görüntüsü 2024 05 11 163156

Şuan da kapasiteyi arttırmayı düşünmediklerini, iklim şartlarının  karadeniz de buna elverişli olmadığının altını çizdi.Aynı zamanda ürettiği çileklerin fidanlarını da sattıklarını söyledi.1 kg çileğin 100 lira olduğunu, bunu da Bulancak Kovanlık Karayolu, Süme Köyü sınırları içinde, Topaloğlu köprüsü yanında sattığını ifade etti. Tamamen organik şartlarla yetişdirdikleri çilekleri, diledikleri zaman seramızı gezip kendi seçtikleri çilekleri de alabileceklerini söyledi.

Üreticiye destek vermek adına vatandaşlık görevini yapan Bulancak Türk Telekom emeklisi Yener Yılmaz üreten, üretmeyi seven tüm vatandaşlarımıza destek verilmesini istedi. Aldığı çileklerin tadının da güzel olduğunu böyle bir hizmet verdiği için de sürekli müşterisi olduğunu söyledi.