Ertuğrul Gazi Konal, "31 Mart seçimlerinin kazananı Cumhur İttifakı ve MHP olacaktır" dedi. Ertuğrul Gazi Konal, "31 Mart seçimlerinin kazananı Cumhur İttifakı ve MHP olacaktır" dedi.

Tayyip Erdoğan Hayranı, AK Parti ve Rüşan Mağduru İbrahim Aras mağduriyetini anlattı

Doğankent Belediye Başkanı Rüşan Özden'in kayınpederi İbrahim Aras yaptığı açıklamada mağduriyetini anlattı.

1981 yılından beri Almanya’da yaşayan ve birçok Türk derneklerinde yöneticilik yapan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hayranlarından olan ve hatta yurtdışından gelerek Pınarhisar Cezaevinin kapısında 15 gün nöbet tutup yatan  İbrahim Aras,  “Ak Partili DAMADIM Doğankent Belediye Başkanı’ndan çektiğimi hiçbir yerden çekmedim.” diyerek açıklamasına şunları ekledi;

"Doğankent Ak Parti ilçe Başkanlığı’na 2002 yılından 2023 yılına kadar mülkiyetim olan binanın dükkan bölümünü ücret almadan tahsis ettim. Bu güne kadar tarafıma sadece ödedikleri kira 2022 den bir yıl 2023 den de iki aylık kira aldım. O da mahkemeye intikal ettikten sonra ödeme yapıldı.

Ben binamı, diğer gayrimenkullerimi ve ilçe Başkanlığı’nın olduğu dükkanı, 2014- 2019 yılları arasında ilçe başkanlığı 2019’dan beri de Belediye başkanı olarak görev yapan damadım olan Rüşan Özden’e emanet ettim.

2023'te emanetim olan mülkleri geri aldım ve alırken de ilçe binamın içini kırıp döktükleri için epey zarar ziyan gördüm.

Damadım ondan sonra bize husumet beslemeye başladı. Rüşan Özden belediye olarak önce bozuk olan köy yolunun faturasını şahsıma kesti sonrada bana 18.950 TL ceza yazdı. Biz buna itiraz ettik.

Binamıza projeli olarak doğalgaz tesisatı yapmaya başladık. Oturduğum daireye belediye zabıtalarını göndererek mühürlemeye uğraşıyor. Ben yurtdışındaydım eşim yaşlı annesiyle oturuyor. Eşim, zabıtalara 'mühürlemeye izin belgeniz var mı?' diye soruyor. İzin olmadığını görünce zabıtalara karşı çıkıyor, içeri almıyor. Bunun üzerine zabıta memurları polis çağırıyorlar ve eşimi polisler emniyete götürüyorlar.

Eşimi emniyette sebepsiz yere 4 saat kapalı odada tutuluyor. Bu esnada polisler de dahil eve gelip daireyi mühürlüyorlar. Sonra eşimi serbest bırakıyorlar. Eşim eve geldiğinde evi mühürlü görüyor. Eşimin yaşlı annesi yeni ameliyat olmuştu. Ameliyatlı olduğu için yatakta yatıyorken kızını polislerin götürdüğünü görünce ameliyatlı olduğu halde müdahale etmek için ayağa kalkıyor ama yere düşüyor. Eşim eve gelene kadar yerde 4 saat gibi bir süre baygın yatıyor. Bu yüzden kayın validem 6 aydır tedavi görüyor. Yere düşerken kafasından da darbe almış.

Yaptıkları işin nelere sebep olduğunu bilmiyorlar. Bu gelişmeleri Doğankent Emniyetine, Ak Parti İl Başkanına bildirdim. Kaç defa mektup yazdım cevap vermediler. Dairemiz mühürlendikten sonra dairede hiçbir iş yapamadık, çatımızı yapamadık. 4 ay içinde yağmur suları tüm binanın içine girdi ve eşyalarımızı kullanılamaz hale getirdi. Ayrıca tüm daireler ve dükanlar hasar gördü. Çok zarar gördük. İlgili adli mercilere (yerlere) bildirdik. Bu mağduriyetlerimize rağmen ilgili yerden soruşturmaya yer yoktur kararı çıktı. Hasıraltı yapıyorlar gündeme bile almıyorlar. Doğankent Ak Parti teşkilatı bu binanın altında 21 sene oturdular ve kira ödememişler, 10 sene çevre temizlik vergisini ödememişler. Hep benim hesaptan kesilmiş. Biz hukuki yoldan giderek ihtar çekerek en sonunda Ak Parti Teşkilatını dükkanımdan çıkardım, çıkmak zorunda kaldılar ve bir gece dükkanın camına perde çekerek vurup kırmak süratiyle dükkanımı tahrip ederek boşalttılar. Bunu yapan Ak Parti İlçe Başkanlığıdır.

Bizde avukatım vasıtası ile durum tespitini yaptık mahkemeye intikal etti. Doğankent’teki resmi kurumlarda işlerim hep engelleniyor kişiye özel muamele yapılıyor. Biz derdimizi kime anlatacağız.

Cumhurbaşkanımızın bunlardan haberi olsa akşamdan onları evlerine gönderir ama ulaşamıyoruz. Imut ediyorum ki zamanla Cumhurbaşkanımıza ulaşacağız.

Bu konuların hepsini il başkanı ve milletvekiline anlattım. Hepsini biliyorsunuz dedim. İl Başkanına mektup yazdım. Hem de taahhütlü. Ama mektubu almadığını iddia etti. Bir yıldır Doğankent’e geleceklerini, binayı ve zararı göreceklerini söylediler fakat gelen yok.

Kısacası Belediye Başkanı Rüşan Özden mağduru kayınpederi İbrahim Aras’ın dertleri, sitemleri ve başına gelenler dizi halinde yazılsa galiba birkaç bölümlük dizi yapılır gibi görünüyor."