Olayın meydana geldiği caddede bir iş için bulunduğunu ifade eden Taner Karabaş, cesur bir davranışı ile aracın Şemsettin Mahallesinde gidemez hale getirdi.

Kuyumcu soygunu failleri, bu olaydan sonra 5 saat sonra içinde yakalandı. Bulancak’ın sevilen simalarından olan Taner Karabaş’ın bu davranışını takdir eden vatandaşların ilgisi Bulancak Kaymakamı Ünal Koç tarafından da göz ardı edilmeyerek kendisine teşekkür belgesi verilmesi uygun görüldü.

228Fe57C3B08E7Cce11B3Aa22Efb60Ed

Bulancak Kaymakamlık makamında kabul edilen Taner Karabaş, Kaymakam Koç’un takdim ettiği ''Teşekkür Belgesini'' aldı.

Kaymakamlık makamında Taner Karabaş ile bir süre sohbet eden Kaymakam Koç, gösterdiği fedakarlık için vatandaşlar adına teşekkür ederek Teşekkür Belgesini Taner Karabaş’a takdim etti. Bulancak İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Tozlu’nun ve Belediye Meclis Üyesi Fatih Alpaslan’ında hazır bulunduğu tören hatıra fotoğrafı çektirilmesi ile sona erdi.

''Herkesin yapabileceğini düşünüyorum'' 

Taner Karabaş, aldığı bıçak hediyesi ve teşekkür belgesi sonrası Medya28'e konuştu. Karabaş, kendisine hediye edilen bıçağın üreticisi Bulancak Süme Köyü’nde yaşayan 38 yaşındaki Süme Bıçağı Üreticisi Mahir Henden'e teşekkür etti.  Taner Karabaş:  ''Herhangi bir şey beklentisi içinde yapmadım. Olay tamamen anlık gelişmişti ben de kaçmalarını engellemek adına yaptım. 'Bıçak sever bir insan olarak da' Mahir beyin hediyesi hoşuma gitti. Açıkçası olayın bu kadar abartılması da bana tuhaf geldi. Herkesin yapabileceğini düşünüyorum. Asıl takdiri burada emniyet güçlerimiz hakediyor! Soyguncuları dört saat gibi kısa bir sürede elleriyle koymuş gibi buldular'' diye belirtti.  

Paşaca Şelalesi FPV Dronla Görüntülendi Paşaca Şelalesi FPV Dronla Görüntülendi

Kaynak: Yıldız Haber