Giresun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen sünnet şöleni çoşkuyla kutlandı. Atapark’ta toplanan çocuklar aileleri ile birlikte konvoy eşliğinde şehir turu attı.

Giresun Belediyesi tarafından gerçekleştirilen sünnet şöleninde bu yıl 28 çocuk erkekliğe ilk adımını attı. Botanik Park'ta gerçekleştirilen Sünnet Şöleni ile çocuklar eğlencenin tadına vardı. Minikler; palyaço ve süperman gösterilerine büyük ilgi gösterdi, canlı müzik grubunun hareketli parçaları ile de eğlendiler.

Giresun Belediyesine kayıt yaptıran çocuklar, belirli periyotlar halinde Giresun Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinde önce tahlilleri yapıldı, ardından uzman doktorlar tarafından sünnet operasyonları gerçekleştirildi.

IMG_9893

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Giresun’da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Giresun’da

23

Giresun Belediyesi Meclis Üyesi ve Başkan Vekili Salih Özdemir, ''Burada aileler ile birlikteyiz. Birlikte olmanın zevkini onurunu tattık. Sizlere teşekkür ediyoruz. Nice sünnet düğünlerinde birlikte olmayı diliyoruz. Hepsine hayırlı olmasını diliyorum. Bütün bu organizasyonun talimatını veren yaptıran sayın başkana da buradan sizin vasıtanızla sevgilerimizi başkan olarak, saygılarımızı sunuyoruz. '' ifadelerinde bulundu.

IMG_9947

Giresun İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Muhammet Bulut, ''Belediyemizle beraber İl Sağlık Müdürlüğümüz organizasyonunda öncelikle 2-3 ay öncesinden sünnete, psikolojik açıdan uygun ve anatomik açıdan uygun çocukları seçiyoruz. Burada önemli olan tabii ki şöyle, özellikle 2 yaş öncesi ve 2-5 yaş arası riskli grupta olan psikolojik açıdan etkilenen çocuklara biz tıbbi açıdan çok sünneti önermiyoruz. Önerilen çocuklar 5 yaş üzeri olan çocuklar oluyor. Bunu da çocuk cerrahi uzmanımız değerlendiriyor. Bu değerlendirme sonrası belediyemizle beraber bize yönlendiren çocukları belirledik. 2-3 hafta öncesinde operasyonlarını yaptık. Sağlıklı bir şekilde iyileşirler. Bugün de bunların mutlu gününe belediyemizle beraber onların mutlu gününe ortak olduk. Çok güzel bir duygu, özellikle bu tarz organizasyonlara ihtiyaç duyan, tıbbi yardım gereken ailelere emeğimiz geçmişse ne mutlu bize. Bu amaçla emeği geçen tüm sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Ayrıca belediyemize ve belediye başkanımız Aytekin beye çok teşekkür ediyorum.'' dedi.

MVI_0003.00_17_58_31894.Still001