Konu ile ilgili olarak  SP Belediye Başkan adayı Esra Bektaş yaptığı açıklamada “Mimarlar Odası olmaz diyor, Mühendisler olmaz diyor, Üniversite hocaları olmaz diyor, vatandaşlar olmaz diyor ama bizim Avukat Belediye Başkanımız Dal-çık’ da ısrarcı” dedi.

Doğa ile şaka olmayacağını, Giresun’a yağan orta şiddet bir yağmurda Karadeniz Sahil Yolunun durumunu resimleriyle ortaya döken SP’li Bektaş  açıklamasında şöyle dedi

“İlk olarak belirtmek isterim ki hayali bir temel atma töreni yapıldı. Bakanlar ile halkın gözü boyandı. Temel atılalı 2 haftayı geçti ama gelin görün bir metre kare alanda çalışma yok. İnsanları kandırmak, temel atma törenleriyle halkın gözünü boyamak siyasi etiğe sığmaz. Diyelim ki Belediye Başkanımıza inanalım, projenin yapılacağını ön görelim. Durum ortada. Yağmur yağdığı zaman yolun üzerini dolduran su, dal-çık ile yolun altını nasıl etkileyecek taktir kamuoyunundur.

Gümüşhane’de meydana gelen heyelan saniye saniye görüntülendi Gümüşhane’de meydana gelen heyelan saniye saniye görüntülendi

Belediye Başkanımız burada ileri teknoloji su pompalarının kullanılacağını söylüyor, Giresun Belediyesine ait su depolarında pompaların arıza yaptığı, belediyenin yedek parça alamadığı için sistemin çalışmadığını ve haftada 3 kez mahallelerin susuz kaldığını unutmamak gerekir” dedi.