Giresun'da Belediyeler Birliği Temsilcileri Seçim Sonuçları Belli Oldu Giresun'da Belediyeler Birliği Temsilcileri Seçim Sonuçları Belli Oldu

Vezirköprü ilçesinde düzenlenecek 2024 Türkiye Offroad Şampiyonası'nın lansmanı Bandırma Gemi Müzesi önünde yapıldı. Lansman için toplanan idareciler, bu yıl Samsun’dan start verilecek 2024 Türkiye Offroad Şampiyonası’na olan ilginin son 4 yıldaki en yüksek seviyeye çıktığına değindiler. Yarışmak için kayıt olan 32 aracın geçen yıllara oranla oldukça fazla olduğunu ifade eden yetkililer, nefes kesecek yarışlara tüm halkı davet etti.

A W200540 02

“Son 4 yıldır ilk kez bu kadar kalabalık bir araç katılımı olacak”

Son yılların en çok kayıt yaptırılan yarışının Samsun’dan start alacağına değinen Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) Sportif Kurul Üyesi Metin Yılmaz, “Federasyonumuzun 2024 yılı ulusal yarış takvimi dahilinde olan Petlas 2024 Türkiye Ofroad Şampiyonası 7 ayaktan oluşmaktadır. Bu şampiyonanın ilk startını bu sene Vezirköprü'den veriyoruz. Vezirköprü 14. kez bu organizasyonu yapıyor. Ulusal bazlı bir organizasyon. Bundan önce Vezirköprü'de mahalleyi bölgesel düzeyde organizasyonlar çok olmuştur. Samsun Otomobil Spor Kulübü bünyesinde yapılan bu organizasyon, yarın itibarıyla, start seremonisi ile beraber Vezirköprü Çamlık Parkı'nda saat 17.00 itibarıyla başlayacak. Bu ulusal organizasyonun 1. ayağı bu bölgede Samsun-Vezirköprü ilçesinden sonra Ankara, Giresun, Denizli, Trabzon, Sakarya ve Maraş illeriyle beraber sezon son bulacak. Ülkemizde her sene neredeyse 30 farklı ilden bu denli, yaklaşık 100'e yakın pilot, copilot, mekaniker dediğimiz yarışmacı grubu geliyor. Start kayıtları bitti. Start kayıtlarına baktığımızda yaklaşık 32 araç bu yarışmaya kayıt oldu. Bu da şunu gösteriyor. Şu an itibarıyla son 4 sezondan beri ilk defa bu kadar yüksek katılımlı bir yarış olacak. Daha önceki kayıt sıraları ulusal bir şampiyona, ulusal bazlı bir sporcu olduğu için 20-25 civarındaydı. Bu seneki kayıtlarımız yani Cuma günü startımız 32 ile başlayacak” şeklinde konuştu.

İHA