Geçtiğimiz hafta katıldığı bir iftar organizasyonunda Giresunspor Kulübü Başkanı'nı ve yönetimini hedef alan açıklamalarda bulunan Ak Parti İstanbul Milletvekili Nurettin Canikli'nin sözleri ulusal basında da yankı buldu.

Canikli'nin kafa karıştıran açıklaması ve Giresunspor Kulübü Başkanı Hakan Karaahmet'in sosyal medya üzerinden vermiş olduğu cevaba ilişkin yapmış olduğumuz 'Canikli, Karaahmet'i neden hedef aldı?' haberimizi manşete taşıyan Yeniçağ TV'de canlı yayınlanan 'Sporda 30 Dakika' isimli programda, moderatör Veli Can Şahin ile spor yorumcusu Eyüp Yardımcı, konuyu siyasetin spora müdahalesi perspektifinden ele aldı.

Canikli'nin açıklaması siyasetin Giresunspor'a darbe girişimidir

Nahid R. Yamak, Giresun Belediyesinin iftar yemeğine katıldı Nahid R. Yamak, Giresun Belediyesinin iftar yemeğine katıldı

Spor yorumcusu Yardımcı, "Giresunspor gayet mütevazi bir yapı ile bir kadro oluşturup, ilk sezonunda süper lig'de kalması, düşme hattının önünde 10 puandan fazla farkla, rahat bir şekilde ligde kalması çok büyük bir başarıdır" derken, Canikli'ni açıklamasının 'siyasetin Giresunspor'a darbe girişimi' olduğunu belirtti.