Şermin ÖzcanPiraziz CHP Belediye meclis aday adayı olduğunu açıkladı. 

Özcan, Sosyal medyada yaptığı açıklamada; "Bugün itibari ile Ülkemizi, Şehirlerimizi bölge bölge,il,il,ilçe ilçe bekleyen 31 Mart 2024 Yerel Seçimlerine tam tamına 76 gün kaldı .

Yeniden yönetime talip mevcut Başkanlarımızın !yahut yeni Adayların bir seçim stratejisine,gerek üye toplantılarına gerekse halkın görüşlerini alacak, halkın beklentileri soracak, ziyaretler gerçekleştirecek bir seçim analiz ve saha çalışması yapması gerektiğini düşünüyorum .

Yerel seçimlerde kendi partisinden çıkacak her aday kim olursa olsun! Yalnızca kendi partisinin oylarına değil, tüm halkın, tüm vatandaşın oylarına taliptir.

Ayrıştırıcılığı baz almak, küçümseyici tavırlar ve sıkışınca acıtasyon yapmak, sadece ihtiyacı olduğunda insan kıymeti bilmek, gözünün üstünde kaş var diye diye etrafındaki hazır çalışanları kaybedenler; iktidar olamayınca depremzedeleri suçlayan bazı yöneticilerin şimdi de yerel seçimlere ramak kala çıkıp canla başla sahada çalışma yapmak yerine kendi halkına hakarete geçtiğini görüyoruz. Klavye siyasetiyle bir yere gelinmez. Önce herkese kucak açmayı bilmek lazım. 

Burdan artık bir açıklama yapmam gerekiyor ki! gerek kendi parti içi çalışmalarımı ödüllendirmek, gerekse Sayın Belediye Başkanım Hüseyin Görgülüoğlu ile 2024 Yerel seçim çalışmalarına resmi olarak katılmak ve destekte bulunmak için “Belediye Meclis Üyeli’ğine talip oldum. Seçilirim seçilmem bu seçme yetkisine sahip yöneticilerin takdirine kalmıştır.

Demokrat Parti belediye başkan adayı İbrahim Ünye Demokrat Parti belediye başkan adayı İbrahim Ünye

Yalnız! Şunu gururla belirtmeliyim ki Şermin Hanım gittiği her yerde CHP’li kimliğiyle ve birleştirici, güleryüzlü, toparlayıcı, devletine saygılı, milletine bağlı karakteristik özelliğiyle karşılanıyor. Bunu nedense kendi içimizdekiler hazmedemiyor. İşte bu yüzden kaybediyorsunuz.

O sebeple ki!  bizi her yere gidiyor diye alttan alttan kuyumu kazmaya çalışan dar zihniyetlere verecek okkalı cevabım ‼️ her zaman hazırdır. Ayrıca şahsımı örnek almanızı tavsiye ediyorum.

Sözlerimi bitirirken Aziz Şehitlerimizi huzurunuzda rahmet ve minnetle tekrardan anıyor, Vatanımıza kasteden,kastedecek,kastetmeyi planlayan düşmanlarımızın tez vakitte Allah’ın gazabına uğramasını diliyorum. Bunun için bir vatansever olarak elimi her zaman taşın altına koymaya hazırım.

Ne Mutlu Türk’üm Diyene!" ifadelerinde bulundu.