Giresun Belediye Meclisi Aralık ayının ikinci ve 2022 yılının son meclis toplantısını yaptı.

Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu başkanlığında gerçekleşen toplantıda gündemdeki maddeler görüşüldü. Oturumda bazı maddeler oylanarak karara bağlanırken, bazı maddeler için ise ilgili komisyonların ek süre isteği kabul edildi.

3 (18)

2022 BÜTÇESİ 55 MİLYON TL ARTIRILDI
Görüşülen maddeler içerisinde 2022 yılı belediye bütçesinin artırılma isteği de yer aldı. 2022 yılı bütçesinin artırılarak 55 milyon TL ek ödenekle birlikte 555 milyon TL’ye çıkartılması oylamaya sunuldu ve oy çokluğuyla kabul edildi.

Elvan Işık Gezmiş, "Teröristlerle Resmi Görüşmeler Yapan AKP, bize iftira atmaya çalışıyor" Elvan Işık Gezmiş, "Teröristlerle Resmi Görüşmeler Yapan AKP, bize iftira atmaya çalışıyor"

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ise toplantı sonunda yaptığı açıklamada 2022 yılının son toplantısını yaptıklarını belirterek: “Meclis olarak farklı düşüncelerde ve farklı siyasi partilere mensup olmamıza rağmen şehrimiz için iyi hizmetlerde bulunduk. Gerektiğinde fedakarlıklarda da bulunarak Giresun’umuz için en iyiyi yapma gayreti içerisinde olduk. İnanıyorum ki önümüzdeki yıl içerisinde de aynı şekilde devam edeceğiz. Belediyemiz ve şahsım olarak hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.

Bir sonraki toplantının ise 3 Ocak 2023 Salı günü yapılması kararlaştırılarak oturuma son verildi.