Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, belediye ek hizmet binasının satışı ile ilgili siyaset yapanları açık ihaleye beklediğini belirtti.

"İlk satış iptal oldu, yeniden açık ihaleye çıkacağız. Mangalda kül bırakmayanları, fiyatı az bulanları ek binanın satış ihalesine bekliyoruz." diyen Şenlikoğlu, konuyla ilgili şu açıklamada bulundu;

Giresun’da Nefes Kesen SOLOTÜRK Gösterisi Giresun’da Nefes Kesen SOLOTÜRK Gösterisi

"Belediye hizmet binası bizim şehrin ana girişindeki binaya taşındıktan sonra ek bina boş duruyor. Binanın atıl durmasının hiç bir anlamı yok. Yeni binayı 20 yıllığına kiraladık. Kira şehrimizi tapu kaydına yerleştirdik. 20 yılda satın alınması düşünülebilir. İçerisine yaptığımız masrafları kiradan düştü. 4-5 sene kira ödemeyeceğiz. Belediye binasının şehrin en doğru yerinde olması gerekir. Yeni bina şehrin hemen girişinde, vatandaşların en kolay ulaşacağı yerde. Ek bina satışı yapıldı ama ödemesi yapılamadı. Şimdi yeniden satışa çıkaracağız. Bu bina için mangalda kül bırakmayanları  açık ihalemize davet ediyoruz. Gelsinler alsınlar. Havadan üfürme ile siyaset yapılmaz. Gelsinler alsınlar biz memnun oluruz. Ne kadar yüksek fiyata satılırsa şehre daha fazla katkı sağlayacaktır. Hepsini bekliyoruz."