Şenlikoğlu mesajında, muhtarların ülkemizde yerel demokrasinin en eski örneği olduğunun altını çizen Başkan Şenlikoğlu: “Muhtarlık müessesesi, toplumsal hayatımızın ve kültürümüzün önemli yapı taşlarından biridir. Halkımızın tercihi ve seçimle işbaşına gelmiş muhtarlarımız, son derece önemli bir unvan taşımakta olup, aynı zamanda bir o kadar da ulvi görev üstlenmektedirler. Devletimizin vatandaşlarımıza ulaşmasında her zaman en ön saflarda olan muhtarlarımız, halkımızın kendi içlerinden biri olarak gördükleri, her türlü sorun, sıkıntı ve taleplerini rahatlıkla ilettikleri temsilcileridir.” diyerek şöyle devam etti:

“Belediye sorumluluk alanlarımız içerisinde 28 mahallemiz var ve muhtarlarımızla sürekli istişare halindeyiz. Şehrimizde muhtarlık binası olmayan mahallelerimiz bulunuyordu. Bu eksikliği gidermek adına göreve geldiğimiz günden bugüne imkanlar dahilinde muhtarlarımızın çalışma alanlarını iyileştirmeye gayret ediyoruz. Gerek muhtarlarımızdan bizlere gelen talepler, gerekse saha gezilerimizde tespit edilen eksiklikleri aciliyet sırasına göre programlandırarak sorunları çözüyoruz.

Kadim Sanatların Şehri Giresun’dan Tüm Dünya'ya Kadim Sanatların Şehri Giresun’dan Tüm Dünya'ya

Belediye olarak sorumluluk sahamızda olmayan ancak şehrimizin 53 köyüne de belediyemizin imkanları dahilinde hizmet etmeye çalışıyoruz. Merkeze yakın köylerimiz başta olmak üzere köy muhtarlarımız ile diyalog halinde olup su, yol açma, çöp toplama gibi hizmetlerimizi ulaştırıyoruz. Yaz dönemlerinde yaşanan su sıkıntılarında talep olması halinde köylerimize itfaiye araçları ile su götürüyoruz. Yine vatandaşlarımızın en acılı günlerinde çadır, tabure ve içecek gibi çeşitli hizmetler ile yanlarında oluyoruz.

Bu vesileyle geçmişten bugüne öncelikle hayatlarını kaybetmiş muhtarlarımıza rahmet diliyorum. Ayrıca şehrimize büyük emek ve katkıları olan ve bugün muhtarlık görevini yürüten tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü gününü kutluyor, hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum.”

3-312-42