Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un da katıldığı AK Parti İl Danışma Kurulu toplantısında konuşan Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Bakanlıktan önemli destekler aldıklarını belirterek Bakan Kurum’a tüm destekleri için teşekkür etti.

4 (10)-2

Başkan Şenlikoğlu konuşmasında: “Bugüne kadar hem Cumhurbaşkanımızın iradesi ve talimatları doğrultusunda başlatılan, hem de Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımızın uhdesinde şehrimizde tamamlanan projeler, şehrimize fazlasıyla değer katmaktadır. Projelerimizle de yakinen ilgilenen Sn. Bakanımızın Giresun’umuza yaklaşımı bizleri ve hemşehrilerimizi oldukça mutlu ediyor. Hemşehrilerimize verdiğimiz sözleri, yerine getirdiğimiz bu yoğun çalışma dönemimizde Değerli Bakanlığımızdan çok ciddi destekler aldık, almaya da devam ediyoruz. Sizlere ve ekibinize Giresunlu tüm hemşehrilerim adına çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Görev sürelerinin dördüncü yılına yaklaştıkları bu döneme kadar 61 projeyi tamamladıklarını, 21 projenin ise inşasının devam ettiğini dile getiren Şenlikoğlu, şöyle devam etti:

2 (19)

Giresun'da Uyuşturucu Operasyonunda 1 Şüpheli Tutuklandı Giresun'da Uyuşturucu Operasyonunda 1 Şüpheli Tutuklandı

“İnşallah önümüzdeki günlerde de buraların açılışını gerçekleştireceğiz. Yine 26 projemiz üzerinde de planlama ve yazışmalarımız devam ediyor. Şehrimize hamdolsun bugünkü değerleri ile 1 Milyar TL’nin üzerinde yatırım gerçekleştirdik. DSİ İçme suyu projesi ile 2 Milyar TL'yi bulacak. Sosyal ve kültürel belediyecilikle eski atıl günlerinden eser kalmayan, kurumsallaşan Belediyemiz, AK Belediyecilik hizmetleriyle şehrimizi bütünüyle kucakladı. 

3 (19)

Şehrimiz karanlıktı aydınlattık. Şehir girişimiz karmakarışıktı şehir girişimizi düzenledik. Sokak Sağlıklaştırma ve Dış Cephe projemizle meydanımıza renk kattık. Kalemizde kentsel dönüşüm projemiz ilerliyor. 100 yıllık içme suyu projemizi Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın acele kamulaştırmasıyla önemli bir aşamaya getirdik. Plajlar Bölgemizin ilk etabını tamamladık ve şimdi Kültür ve Turizm Bakanlığımızın da teşvik ve destekleriyle ikinci etabına başlıyoruz. AB destekli Atıksu Projemiz aralıksız devam ediyor. Şehrimizin caddelerine ‘Prestij’ kazandırıyoruz. Altyapısıyla, üstyapısıyla ve peyzajıyla caddelerimize değer veriyoruz. Yine şehrimizde yaşadığımız sel afeti sonrası hemen ilimize gelerek, kısa sürede yaraların sarılması için seferber olan Sn. Bakanımıza tüm Giresunlu hemşehrilerim adına bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. İlimizde ve ilçelerimizde yaşadığımız afetin izi dahi kalmadı.”