Vali Enver Ünlü’nün eşi Sema Ünlü, huzurevi sakinlerinin “Yaşlılara Saygı Haftası” münasebetiyle hazırlamış olduğu işaret dili gösterisi ve şiir dinletisi programına katıldı.

Giresun Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğünce 21 Mart Salı günü saat 15:00’te Yeşil Giresun M.T.A.L. Döner Sermaye İşletmesinde (Uygulama Oteli) gerçekleştirilen programa; Sema Ünlü, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Selçuk Yıldırım’ın eşi Sıdıka Yıldırım, Vali Yardımcısı Davut Sinanoğlu’nun eşi Nurten Sinanoğlu, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Özgür Özer’in eşi Elif Özgür ile yetkililer, Huzurevi sakinleri ve misafirler katıldı.

Yaşlılara Saygı Haftası” münasebetiyle Huzurevi sakinlerinin hazırlamış olduğu program; Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Giresun Belediyesi, Çevre Haftası etkinliği düzenledi Giresun Belediyesi, Çevre Haftası etkinliği düzenledi

76-6

Program kapsamında; Yaşlılara Saygı Haftası başta olmak üzere 8 Mart Dünya Kadınlar Günü, 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve 18 Mart Çanakkale Zaferi ile ilgili günün anlam ve önemi belirten konuşmalar gerçekleştirildi.

Akabinde işaret dili gösterimi ile birlikte çeşitli şiir ve türkü dinletileri yer aldı. Programda Huzurevi sakinlerinden Şenel Yaman ve Ahmet Kara’nın kendi yazdığı şiirler de yer aldı.

23-11

Program, okunan şiirlerin ardından ödül töreni ile devam etti. Ödül töreninde; bocce ve air hockey oyunlarında şampiyon olan Huzurevi sakinlerine, ödülleri, Sema Ünlü tarafından verildi.  

Program sonrası Huzurevi sakinleri ile ayrı ayrı ilgilenen Sema Ünlü, her birinin hatırını sorarak büyüklerimize sağlık ve sıhhat temennisinde bulundu.