ŞEBiNSİAD 2023 yılı son Yönetim Kurulu toplantısında önemli bir karar alarak EXPO için hazırlık çalışmalarına başladı.

20240104-sebinkarahisar-expo-icin-start-verdi-103375-10e126510a7b450456a9

ŞEBİNSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Müjdat Karayılan Yönetim Kurulu toplantısı sonrasında kamuoyunu bilgilendirmek için yayınladığı mesajda şu ifadelerde bulunud;

”2023 yılı son ŞEBİNSİAD Yönetim Kurulu toplantımızı İstanbul Şebinkarahisar Vakfımızın merkezinde gerçekleştirdik. Hem 2023 yılını değerlendirdik. Hem de yeni dönemde Allah’ın izni ile çok güzel bir program yapma kararı aldık.

2024 yılı ilk çeyreğinde 'ŞEBİNSİADEXPO 2024' yapma kararı aldık. Çalışmalara başlıyoruz. İnşallah güzel bir fuar ve Şebinkarahisar’ımızın tanıtımını gerçekleştireceğiz” 

EXPO Nedir?

Şebinkarahisar Tamzara Mahallesinde GES için ‘ÇED gerekli değildir’ kararı alındı Şebinkarahisar Tamzara Mahallesinde GES için ‘ÇED gerekli değildir’ kararı alındı

EXPO, tüm dünya ülkelerinin kendi potansiyellerini ortaya çıkarabilecekleri ve kendilerine özgü sanatsal, kültürel değerlerini insanlara yansıtabilecekleri büyük bir etkinlik ve organizasyondur. Hemen her bir ülkenin katılımına açık olmaktadır.

Amacı Nedir? 

EXPO’nun amacı, insanların daha önce görmedikleri ve bilmedikleri birçok şeyi fark edebilmelerini sağlamaktadır. Dostluk, dayanışma, uluslararası iş birlikleri, ekonomik gücün iyileştirilmesi, kültürel değerlerin öne çıkarılması ve marka bilincinin oluşturulmasına olanak tanımaktadır.

Ülkelerin, insanlar üzerinde güzel imajlar oluşturmaları ve prestij kazanmaları, EXPO’nun gücü sayesinde mümkün olabiliyor.

EXPO’da Neler Sergilenir? 

EXPO, birbirinden farklı türlerde ürünlerin sergilenebilmesine olanak verebiliyor. Bu güzel etkinlikte tüketime uygun besinlerden, kültürleri simgeleyen ürünlere, değişik türlerdeki fikirlerden projelere kadar pek çok sergilenebiliyor.