Şebinkarahisar Belediyesi, okulların kapanması ve yaz tatilinin başlamasıyla birlikte gençlerin olumlu etkinliklere yönelmelerini ve sosyal etkileşim içinde olmalarını teşvik etmek için Şebinkarahisar Belediyespor ile işbirliği yaparak 9-13 yaş grubundaki gençlere yönelik ücretsiz futbol kursları düzenliyor.

Giresun’dan 2 ilçe , Bölgesel Amatör Lig 10.Grup’ta mücadele edecek  Giresun’dan 2 ilçe , Bölgesel Amatör Lig 10.Grup’ta mücadele edecek 

Şebinkarahisar Belediye Başkanı Ömer Şentürk yaptığı açıklamada, "Şebinkarahisar Belediyespor ve Belediyemiz işbirliğiyle 9-13 yaş grubundaki gençlerimize yönelik ücretsiz futbol kursları düzenlemeye başladık. Haftada üç gün, 15:00-18:00 saatleri arasında gerçekleşecek bu kurslar, gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak durmalarına ve sosyal becerilerini geliştirmelerine katkı sağlayacaktır. Sporun gençlerin fiziksel ve sosyal gelişimine olumlu etkileri kanıtlanmıştır. Bu projenin başarıyla sonuçlanmasını umuyoruz ve gençlerimizi spora teşvik ederek onların sağlıklı bir geleceğe adım atmalarını Şebinkarahisar Belediyesi olarak desteklemeye devam edeceğiz" dedi.