Tarım aracı olan ve saatte 30 kilometre hıza ulaşabilen ve o tarihlerde Giresun Şebinkarahisar'da bulunan tarım aracı traktöre Ankara'da 104 kilometrelik aşırı hız nedeniyle ceza kesildi. Cezayı gören traktör sahibi şaşkına döndü.

Maksimum 30 KM/SA Hıza Ulaşabilen Traktöre 104 KM Hızdan Trafik Cezası Kesildi

Trafik ceza tutanağında belirtilen tarihlerde Giresun Şebinkarahisar'da bulunan ve maksimum saatte 30 kilometre hıza ulaşan traktörün Ankara Ceza işlemleri Büro Amirliği tarafından kesilen cezayı gören traktör sahibi Mertcan Demiröz'ü şok etti.

Tarım aracı olan ve saatte 30 kilometre hıza ulaşabilen Şebinkarahisar'daki traktöre Ankara'da 104 kilometrelik aşırı hız nedeniyle ceza kesildi.

Trafik Cezasi

Trafktör Sahibi Cezaya İtiraz Etti 

Edinilen bilgilere göre 14 Mayıs 2028 tarihinde Ankara'da Bağlum Çevre Yolu Bağlantı yolunda aşırı hız nedeniyle Şebinkarahisar'da yaşayan Mercan Demiröz'e ait 06 CCP 28 plakalı traktörle aşırı hız (104) yapmaktan dolayı hız sınırı yüzde 50 oranında aştığı için 6 bin 432 TL trafik cezası kesildi. 30 Haziran tarihinde kendisine teslim edilen trafik ceza tutanağını alan Demiröz, Şebinkarahisar Sulh Ceza Hakimliğine sunduğu dilekçe ile cezaya itiraz etti.

Demiröz, itirazında o tarihlerde traktörün Şebinkarahisar dışına çıkmadığını ve trafik cezasına konu olan aracın kendisine ait olmadığını söyledi.

Görüntü ve Kayıt Olmadan Ceza Kesildi

Demiröz, ceza tutanağında belirtilen güzergahtan geçiş yapmadığını söyleyerek, "Traktörüm belirtilen tarihlerde Giresun İli Şebinkarahisar İlçesi sınırları dışarısına çıkmamıştır. İhlalli geçiş ile ilgili herhangi bir görüntü veya kayıt bulunmamakla birlikte, yalnızca plaka bilgisi uyuşmaktadır. Ceza tutanağı düzenlenirken, araç plakasının ceza tutanağına yanlış yazılmış olması neticesinde adıma kayıtlı olan 06 CCP 28 tescil plakalı traktör için idari para cezası yazılmıştır. Ayrıca adıma kayıtlı olan 06 CCP 28 tescil plakalı traktör, ceza işlemine konu olan 104 km/s hıza ulaşması imkansız olmakla saatteki maksimum hızı 30 km/s olarak kullanılabilen tarım/arazi aracıdır." dedi.

Yaşanan yanlışlıkla mağdur olan Demiröz, cezanın iptal edilmesi gerektiğini belirtti.

Haber: Yeni Şebinkarahisar

Giresunspor Başkanı Emin Eltuğral'dan Görele Belediye Başkanı Hasbi Dede'ye ziyaret Giresunspor Başkanı Emin Eltuğral'dan Görele Belediye Başkanı Hasbi Dede'ye ziyaret