Giresun Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu (TBMYO) üniversite-sanayi işbirliğini pekiştirmek adına sektör temsilcileriyle görüşmelerini sürdürüyor.

İl genelinde sanayi kuruluşlarını tek tek ziyaret eden TBMYO Müdürü Prof. Dr. Aysun Türkmen, amaçlarının iş arayan değil, iş için aranan öğrenciler yetiştirmeyi, sanayi ile barışık ortak projeler yürütmeyi amaçladıklarını söyledi.

Öğrencilerin ‘hayalleri gerçek oldu’ Öğrencilerin ‘hayalleri gerçek oldu’

WhatsApp Image 2022-01-13 at 11.51.15

Üniversite-Sanayi işbirliğinin hem üniversite öğrencilerine hem de yöresel kalkınmaya sağlayacağı yararların önemini  vurgulayan Okul müdürü Prof. Dr. Aysun  Türkmen, “idare olarak öğrencilerimizi sanayicilerle bir araya getirmekte ki amacımız, öğrencilerimizin aldığı teorik bilgi ile uygulama becerisini bütünleştirmek, mesleki ve teknik becerilerini gerçek ortamda uygulama fırsatı sağlamak, bireyin özgüvenini ve sorumluluk duygusunu geliştirmek, iş bulma olanağı sağlamak, ekip ruhu ve takım anlayışı ile hareket edebilme kültürünü oluşturmaktır. Ayrıca Üniversitedeki bilimsel potansiyelin sanayiye aktarılmasıyla ekonomik anlamda kazanç ve iş potansiyeli oluşturulacak, bölgede ki firmaları Ar-Ge, inovasyon çalışmalarına yönlendirecektir. TBMYO olarak öğrencilerimizin yararına olan bu çalışmalarımızı da  idare olarak her geçen gün artıracağız, bu konuda da sanayicilerimizden gördüğümüz destek de bizi mutlu etmektedir  ” dedi.