70-80 seçmeni bulunan Görele Şenlik Köyü sahte seçmenlerle doldu taştı. Şuanda köyde 300-350 civarında seçmen olduğu iddia edildi.

Filika Cafe yeniden hizmette Filika Cafe yeniden hizmette

Görele Şenlik Köyü’nde neler oluyor?

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel ve mahalli idareler seçimleri yaklaştıkça evlerdeki sahte seçmen sayısı da artmaya başladı.

Mustafa Emanet isimli bir vatandaş müstakil evinde ikamet değişikliği yapmak istedi ancak kendine ait o müstakil evde hiç tanımadığı kişilerin isimlerini görünce neye uğradığını şaşırdı.

Yerel seçimlerin yapılmasına az bir süre kala Giresun’un Görele İlçesine bağlı Şenlik Köyü sahte seçmenlerle doldu taştı.

Hem kendisinin hem de komşularının evlerinde göstermelik kiracılar oluşturulduğunu fark eden Mustafa Emanet hatta saman ve yem koydukları ahırlara dahi sahte seçmen kaydı açıldığını dile getirirken; “Bizim köyümüzde 70-80 seçmen olmasına rağmen hiç tanımadığımız kişilerin isimlerini askıda gördük. Bu vatandaşların kimisi bizim evde kimisi komşularımızın evinde görünüyor. Yatak, yorgan, çekyat hatta yaşam belirtisi bile olmayan hayvan ahırlarını bile formaliteden kiralayıp buraya sahte seçmen taşımışlar. Bu durum karşısında notere ve Görele İlçe Nüfus Müdürlüğüne başvurarak bu yanlışın giderilmesini istedim. Nüfus Müdürlüğü, noter ve Yüksek Seçim Kurulu arasında mekik dokumama karşın sorun hale çözülmedi. Eğer bu bir suçsa ben nüfus müdürlüğünden şikayetçi olacağım. Çünkü 70-80 seçmeni bulunan köyümüze kütükleri Giresun Nüfusunda dahi olmayan çok sayıda sahte seçmen taşınmış. Bizim köyümüz Görele’nin en yüksek köyü. Köyümüzün bizim bilmediğimiz neyi bu kadar değerli de bu kadar fazla sahte seçmen taşınmış merak ediyoruz. Dolayısıyla yetkililer tarafından acilen bu kişilerin tespit edilmesini ve gereğinin yapılmasını talep ediyorum” dedi.

Öte yandan Mustafa Emanet Şenlik Köyü’nde ortaya çıkan sahte seçmenlerin kim yada kimler tarafından köye taşındıklarının tespit edilmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.