AK Part Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, düzenlediği basın toplantısında 8 yıllık milletvekilliği dönemini değerlendirerek, çarpıcı açıklamalarda bulundu. 14 Mayıs’ta görev süresi dolacak olan Milletvekili Öztürk, parti il binasında basın mensuplarının karşısına geçti.

“GİRESUN HAK VE HUKUKUNU KORUDUM”

Her zaman Giresun’un hakkını ve hukukunu koruduğunu kaydeden Milletvekili Sabri Öztürk, “Liman, FİSKOBİRLİK ve Giresunspor başta olmak üzere hep şehrimizin değerlerinin yanında  olduk. Benim için as olan Giresun ve Giresunlulardır.  Son nefesime kadar Giresun’un hakkını, hukukunu korumaya devam edeceğim” ded .

“ÖZEL İDARE KÖYLÜDEN MAZOT DİLENİR HALE GELMİŞTİ”

Köydes ödenekleri belli oldu Köydes ödenekleri belli oldu

Öztürk, “İl özel idaremiz 2018-2019 yıllarında sanayi esnafına ödeyemediği için hizmet edemez, iş makinesinin arızasını gideremez hale gelmişti. Biz el birliğiyle cumhurbaşkanımız ve bakanlarımızın bilgisi dahilinde orada ciddi bir çalışma yaptık. Özel idarenin köylüden mazot dilenir hale gelmiş yapısını ve 400 milyona aşkın borcunu bugün belki de bugün 100 milyonunda altına indirerek, hizmet edebilir duruma getirdik. Bizim Giresun’a bu dönem yaptığımız hizmetlerden en önemlilerden bir tanesi de budur” diye konuştu.

KİM BU İŞ ADAMLARI?

Milletvekili Öztürk, Giresun İl Özel İdaresini 2018 yılından sonra yönetilebilir ve sürdürülebilir bir hale getirdiklerinin altını çizerek şunları söyledi:

“Özel İdarenini batma noktasına gelmesinden sonra, verdiğimiz mücadele ve alınan tedbirlerden sonra dikkat buyurun; maalesef hiç kabahati olmayan, üç kuruşluk iş almış alt tabaka müteahhitlerin peşine düşüldü. Kimi eller tarafından ama özel idareden ballı işler alan, çok büyük ihaleler alan ve hala almakta devam eden, bir ceket ile küçük bir kamyonetiyle buraya gelip Giresun’un en zenginlerinden olan bazı iş adamlarına maalesef dokunulamadı. Burada yeni seçilecek milletvekillerine, bütün teşkilatlarımıza, bürokrasi ve sayın valimize çağrımızdır lütfen bu konuyu takip ediniz. Bir Sabri Öztürk ne yapsın. Ben bu kadar yapabildim, benim gücüm bu kadarına yetti. Bzi aşan şeyler de var. İnşallah bu kaderini kıracaktır. İnşallah Giresun hakkına, hukukuna sahip çıkmayı bir gün başaracaktır. Ben buna inanıyorum. Cambaza bak diyenleri asla ıskalamayın. Ben bundan sonra mütevazı bir avukat olarak her zaman partimin, davamın ve sayın cumhurbaşkanımızın emrinde olmaya devam edeceğim.”

“VARSA ALLAH’A HAVALE EDİYORUM” 

Milletvekili Sabri Öztürk, yeniden milletvekili gösterilmemesi için bir müdahale olduğu çok düşünmediğini belirtti ve ekledi; “Nasip, kısmet ama aday olmamamız için özel gayret gösteren kiş veya kişiler varsa ben onları Allah’a havale ediyorum.”

“YOK, SAYILMAMIZ SİYASİ OLARAK ETİK DEĞİL”

AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, “2019 mahalli idareler seçimlerinde partimizden aday gösterilen ve Giresun Belediye Başkanı seçilen Aytekin Şenlikoğlu’nun seçim vaatleri arasına zengin gözüksün diye koyulan Millet Bahçesi ve Doğu Karadeniz Bölgesi’nin en büyük balıkçı barınağı projelerinin Giresun Belediyesinin projesi gibi kamuoyuna yansıtılması, yapılan açıklama ve asılan pankartlarla milletvekillerine teşekkür edilmeyerek, yok sayılmamız, siyasi bir etik değildir” dedi.

“Aytekin beyden bir teşekkür beklerdim” diyen Milletvekili Öztürk, Millet Bahçesi’nin TOKİ ve balıkçı barınağının ise Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından inşa edildiğinin altını çizdi.