KÖSE’NİN 3 SOSYAL PROJESİ GÖNÜLLERİ FETHETTİ

Köse’nin açıkladığı sosyal projeler arasında Ücretsiz SMA Testi, Otizmli Çocuklar İçin Eğitim Projesi ile Glutensiz Ürün Satış Noktası Projesi büyük beğeni topladı.
İnsana dokunan sosyal belediyecilik sloganı ile yola çıktıklarını belirten Köse; ‘’Ülkemizde son günlerde yaygınlaşan SMA hastalığıyla mücadelede önceden önlem almak ve gerekli sağlık kuruluşlarında tedavi süreçlerinin başlanması için belediye olarak SMA’lı çocuklarımızın risk grubundaki 1. ve 2. derece yakınlarına ücretsiz SMA testi yapacağız. Otizm’li çocuklarımız için de güzel bir düşüncemiz var. Belediyemizde bir birim kurarak haftanın belirli günlerinde, çocuklarımızın yeteneklerine göre eğitim almaları için, otizmli çocuklarımıza özel eğitmen eşliğinde ücretsiz eğitim desteği vereceğiz’’ dedi.

Ordu'da Ev Konforunda Otel Keyfi: Hayat Resort Otel Ordu'da Ev Konforunda Otel Keyfi: Hayat Resort Otel

Ce561370 92Ea 4F58 8Ffd 70671F7Eed82
Köse bir diğer projelerinin de Glutensiz Ürün Satış Noktası olduğunu söyledi. Köse; ‘’Şehrimizde 6-7 bin civarında çölyak hastası var. Bu kardeşlerimizin verimli beslenmelerine katkı sağlamak için, özel gıda maddelerine daha kolay erişmeleri lazım. Şehrimizde ki glutensiz ürün satış noktalarını fazlalaştırarak sağlıklı glutensiz ürünlere erişilmesine olanak sağlayacağız’’ dedi.
Gerçekçi, yapılabilir projeler açıkladıklarını belirten Köse, sosyal ve halkçı belediyecilik anlayışıyla yola devam edeceklerini söyledi.