Giresun Üniversitesinin önceki rektörü, dünyaca ünlü bilim insanı ve Türkiye Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurul üyesi Prof. Dr. Aygün Attar, 2024’ün ilk günlerinde Türkiye ve Avrupa‘dan çifte ödüle layık görüldü.

APA, İstanbul Elite WORLD'un 9 Ocak 2024’de “Güçlü Kadınlar Güçlü Yarınlar” teması ile gerçekleştirilecek 6. Kadın Girişimcileri Destekleme Zirvesi yapılacak. Etkinliğe, alanlarında başarı öyküsü yazan kadınlar katılacak. Törende ödüller çok önemli kişilerden oluşan bir jüri tarafından takdim edilecek.

Etkinlikte Prof. Dr. Aygün Attar'a oy birliğiyle 'Tek millet iki devlet politikasına ve Azerbaycan kalkınma projelerinin tanıtımına yaptığı katkılar' nedeniyle “Türk Dünyası Ödülü” kategorisinde ödül takdim edilecek.

Zengezur doğumlu olan Prof. Dr. Attar ayrıca Avrupa İş İnsanları Kulubü ve Uluslararası Diplomatlar Birliği (DWM) tarafından da ödüle layık görüldü.

24 sene önce Avrupa Konseyi Genişlemeden sorumlu Konsey Başkan yardımcısı Günter Verheugen’in desteği ile Avrupalı diplomatlar tarafından AB'yi yeni genişleme sürecine hazırlamak için kurulan DWM, Prof. Dr. Attar'a 'Uluslararası Barış ve Akademi' ödülü verecek.

İsraf, yolsuzluk ve talan düzenine; Fuat Köse ile son vereceğiz İsraf, yolsuzluk ve talan düzenine; Fuat Köse ile son vereceğiz

Birliğin ödül komisyonu, Attar'ı yayınladığı akademik çalışmaları ve Türkiye ile Azerbaycan'ın Avrupa'da tanıtılması yönündeki gayretleri ve dünya barışına katkıları nedeniyle ödüle layık gördü.

Ödül töreni mart ayında Almanya'nın Frankfurt kentinde gerçekleştirilecek. 

Prof.Dr. Aygün Attar, 2016 yılında Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından "Vatana Hizmet Madalyası'yla, 2022 yılında ise Azerbaycan ve Türkiye arasındaki ilişkilerin gelişimine katkılarından dolayı "Dostluk Madalyası"yla ödüllendirilmişti.

6597c0c468e296597c0c468e2a17044441006597c0c468e266597c0c468e28