Milletvekili Sarıbal İthalat ile ilgili bir açıklama da bulundu Milletvekili Sarıbal İthalat ile ilgili bir açıklama da bulundu

Prof. Dr. A. İlhan Özdemir  Devlet Hastanesi Güçlendirilmiş Devlet Hastanesi Statüsüne Kavuşuyor

Giresun AK Parti Milletvekili Ali Temür hastanenin Güçlendirilmiş Devlet Hastanesi Statüsüne kavuşacağı bilgisini verdi.
Temür açıklamasında, Giresun'un sağlık alanında önemli bir merkez olmasını sağlamak adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İlimizde son aylarda sağlık alanında özellikle yapısal ve teçhizat noktasında ciddi atılımlarımız oldu. Bu kapsamda, Piraziz ve Doğankent Devlet Hastaneleri’ni 2024 yılının ilk yarısı içerisinde hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız inşallah. Yine Sağlık Bakanlığı nezdinde yaptığımız girişimler neticesinde, Prof. Dr. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi önümüzdeki günlerde A2 statüsüne yükseltilecek. Bu hastanemizi güçlendirilmiş Devlet Hastanesi statüsüne kavuşturarak gerek hekim kadrosu açısından gerekse teçhizat noktasında daha ileri seviyelere taşımış olacağız. Hastanemizin tadilat projesi de yakın takibimizde olup, hemşehrilerimize hizmet aksaması yaşatılmadan blok blok yenileme şeklinde gerçekleştirilecektir” dedi.