Giresun Gastronomi ve Turizm Platformu Kurucusu Cansel Gülenç tarafından organize edilen Piraziz Gurme ve Turizm Festivali, yoğun bir katılımla gerçekleşti.

İlçenin pazar yerinde düzenlenen etkinliğe Piraziz Belediye Başkanı Hüseyin Görgülüoğlu da katıldı. Yemek ve alışveriş stantlarını tek tek gezen ve bilgi alan Görgülüoğlu, festivalin daha ileri boyutlara taşınması için platformla birlikte hareket edeceklerini ve her türlü katkıyı vereceklerini söyledi. Başkan Görgülüoğlu, ileriki yıllarda festivali ulusal ve uluslararası düzeyde gerçekleştireceklerini de sözlerine ekledi.

WhatsApp Image 2023-11-19 at 13.58.26 (1)

Piraziz Belediyesi Fen İşleri ekipleri yol çalışmalarına devam ediyor Piraziz Belediyesi Fen İşleri ekipleri yol çalışmalarına devam ediyor

Gastronomi mutfağı yemeklerinin halka ikramıyla süren festivalde sanatçılar; Ceren Ece Öksüz, Şaban Yağmur, Doğancan Yıldırım, Emrah Kumaş, Baki Yenisu, Yüksel Kader, Tuncay Kaya, Ersoy Yağmur, sahne aldı. 

Festivalde ayrıca halk oyunları ekiplerinin gösterisi ve yerel sanatçıların konser programları ve yemek yarışması gerçekleştirildi.

WhatsApp Image 2023-11-19 at 13.58.25 (1)

Sunuculuğunu Gazeteci Nur Kılıç’ın yaptığı festival, yemek yarışmasında dereceye girenlere ve katılımcılara teşekkür belgesi takdimiyle sona erdi.