Savunma oyuncusu Alexis Perez ise Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı diledi.

Türkiye'nin çok zor zamanlardan geçtiğine işaret eden Perez, "Ülkenin birlik olup, birbirine yardım etmesi gerçekten inanılmaz bir şeydi. Umarım ülke tekrar yaralarını sarar ve eski haline döner. Ayrıca ülkedeki herkesin birbirine yardım etmesi, bunu görebilmek çok önemli." ifadelerini kullandı.

Perez, ligde geçen sezon 22 maçta kalesinde 20 gol gören Giresunspor'un, aynı maç sayısında 40 gol yemesine ilişkin soruya, şu yanıtı verdi:

"Defansı, aslında sadece defans oyuncuları yapmıyor. Biz bütün takım olarak defans yapıyoruz. Ben de tabii defansta lider oyunculardan biriyim, hocamızın da dediği gibi, en iyi defans kompakt olarak başlıyor. Takımımız rakibi dar bir şekilde karşıladığında biz daha iyi oynuyoruz. Sezonun son bölümünde de umarım daha iyiye gidip bu işi başaracağız."

Konyaspor'un da kendilerinin de uzun zamandır maç kazanamadığının altını çizen Perez, "Üç puanı kazanacağımızı düşünüyoruz çünkü Konya'ya bu sorumlulukla gideceğiz, bu iyi karakteri ortaya koyacağız. Aynı, geçen maçın ikinci yarısında oynadığımız gibi, kazanma ruhunu göstererek o maçı oynayacağız ve bu davranışı göstererek maçı kazanacağız." diye konuştu.

Taraftar Gruplarından İstifa Çağrısı Taraftar Gruplarından İstifa Çağrısı

Perez, sezon sonu takımdan ayrılıp ayrılmayacağı yönündeki soruya, "Eğer bir gün Giresunspor'dan gideceksem, eğer bu sezon ayrılacaksam bu kulübü Süper Lig'de bırakarak ayrılacağım. Çünkü bu benim profesyonel olarak sorumluluğum, bunu ben kendimde görüyorum." cevabını verdi.