Giresun Belediyesi, şehrin kimliğine saygı gösteren ve tarihi ile kültürel değerlerini vurgulayan projeleriyle Giresun’a değer katmaya devam ediyor.

"Yolumuzun Üstündeki Tek Engel Sizsiniz" kitabının yazarı Kara'dan imza günü "Yolumuzun Üstündeki Tek Engel Sizsiniz" kitabının yazarı Kara'dan imza günü

Giresun'un yaşanabilir bir şehir olması ve vatandaşların keyifli vakit geçirebilmeleri için gerçekleştirdiği projelerden biri olan Özgürlük Yolu Projesi'nde son aşamaya gelindi.

Kale'nin kuzey yönünde yer alan ve yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken bölgenin, daha modern ve çekici bir görünüm kazanması amacıyla hazırlanan proje hızla ilerliyor.

DOKAP desteğiyle yürütülen 'Özgürlük Yolu Yenileme ve Çevre Düzenleme' projesi kapsamında 900 metrelik bir alan içinde 250 metre demir korkuluk, 1.877 metrekare begonit parke, 3.300 metrekare doğal granit parke taşı, 14 adet çift kollu aydınlatma direği, 54 tek kollu aydınlatma direği ve kale yamaçlarının aydınlatılması için 80 adet projektör uygulanacak; ayrıca mevcut alanın altyapısı da bu proje ile tamamen yenilendi.

Özgürlük Yolu Projesi, hem gezi ve dinlenme alanı olarak hem de muhteşem deniz manzarası sunan bir cazibe merkezi olarak dikkat çekiyor. Altyapı çalışmaların tamamlandığı proje kapsamında, küp taş döşemesi ve korkuluk montajı hızla ilerlerken, aydınlatma sistemi ve peyzaj düzenlemesi tamamlandıktan sonra proje vatandaşların kullanımına sunulacak.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, projenin önemini vurgulayarak şunları söyledi: “Giresun'a gelen hem yerli hem de yabancı misafirlerimizin ve vatandaşlarımızın yoğun ilgi gösterdiği Özgürlük Yolumuzun görünümünü daha çekici hale getirmek istedik. Bu amaçla projeyi hazırlayarak çalışmalara başladık. Altyapı ve üstyapıda yaptığımız kalıcı iyileştirmeleri en kısa sürede tamamlayarak Özgürlük Yolumuzun muhteşem bir görünüme kavuşmasını sağlayacağız. Vatandaşlarımızın mutluluğu, bizim için en büyük ödüldür. Şehrimizi güzelleştirmek, değerlerini ortaya çıkarmak ve vatandaşlarımız ile misafirlerimizin kullanımına sunmak için gece gündüz çalışmaya devam ediyoruz.”

4_613