Böylesi Hiç Görülmedi! Giresun'da Üç Kardeş Aynı Anda Evlendi! Böylesi Hiç Görülmedi! Giresun'da Üç Kardeş Aynı Anda Evlendi!

Altın, gümüş, bakır gibi dördüncü grup madencilik faaliyetlerinin doğal varlıklara ve yaşamımıza etkilerinin ele alınacağı panelin açılış konuşmasını TEMA Başkanı Deniz Ataç yapacak. Panele Prof. Dr. Mehmet Aydın, Enerji Yüksek Mühendisi Aaattin Yılmazer, Avukat Nur Hilal Gündüz, Avukat Ecem Çelebi, Avukat Tuğçe Yıldız, Yeşil Artvin Derneği’nden Avukat Bedrettin Kalın, Murat Dağı Yok Olmasın Platformu Sözcüsü Funda Özakçura ve Gazeteci-Yazar İbrahim Gündüz konuşmalarıyla katkı verecek. Fatsa Doğa ve Çevre Derneği Başkanı Zeki Odabaş, Biz Fatsa bu mücadeleyi beli bir seviyeye getirdik. Büyük mücadeleler verildi, çok acılar çekildi ama Fatsa’da bu iş çok aza indirildi. Ama bu mücadele bitti mi, tehlike geçti mi hayır. Ordu’nun yüzde 74’ü madencilik faaliyetleri için projelendirilmiş durumda. Ordu ve geleceği için nasıl bir Ordu’nun planlandığının sorulması gerekiyor. Bunu her yerde her koşulda ısrarla dillendirdiğimizde sesimiz daha gür çıkmakta, çocuklarımız ve gelecek için umut ışığımız artmaktadır. “ dedi.  

HER BİR ORDULU DAVETLİ

“Ordu madenleri ile değil doğal ormanları, dereleri ve içme suları, yeşili ve mavisi ile ünlü bir şehir olarak kalmalıdır.” diyen Odabaş, “Sağlıklı, doğal ve insanca yaşam hakkımız ancak Ordu bu zenginlikleri ön plana çıktığında mümkün olacaktır. Bu mücadele doğal orman yapısıyla paha biçilemez zenginliklere sahip Ordu’nun Fatsa’nın hatta tüm Karadeniz’in bu kanserden kurtulmasına kadar devam edecektir, etmelidir. Bu toprakların gerçek sahipleri bu toprakları zehirleyen değil zenginleştiren doğal yaşamı, ormanı ağacı kuşu, emekçileri ve üreticileridir.” şeklinde konuştu.

Kaynak: Ordu Olay