Doğal güzellikleriyle öne çıkan Ordu turizmden daha fazla pay almaya çalışıyor. Ordu'da son yıllarda doğada yapılan işletmeler dikkat çekiyor. Ordu'nun köyde kurulan oteli  Hayat Oksijen Resort Fatsa Kabakdağ'da hizmet veriyor. Hayat Oksijen Resort, doğayı, köyü özleyenlerin yeri olarak ön plana çıkıyor. Adı otelde olsa, işletme sahipleri kendilerini bir ev mantığında görüyor. İçeri girerken ayakkabılar çıkartılıyor. 
Konaklamanın yanında restoran hizmeti de var. İşletme Serpme kahvaltının yanı sıra  Gürcü Yemekleri menüsü ile de iddaalı.

Hayat Oksijen Resort İşletme Sahibi Güven Özel, kendilerini şöyle tanıtıyor;

''Her ne kadar otel olarak anılsa da aslında işletme zihniyetinden uzak bir ev tarzıdır (Ayakkabı ile girilmez). Burada herşey yerel kültür (Çveneburi) çatısı altında yapılmaktadır. İnsanlar gerçekten yaşamın içerisinde misafir edilirler. Konum olarak 320 rakımlarda olmasından dolayı adaptasyon sorunu olmamakla beraber kıvamında ve temiz bir oksijene sahiptir. Bundan dolayıdır ki Köyümüz Havai-Berrak olarak adlandırılmaktadır. Mesafe olarak Karadenizdeki cazibe merkezlerine (Uzungöl, Ayder Yaylası, Sümela Manastırı, Kümbet, Kulakkaya, Ayvacık) günübirlik ulaşım avantajı sunmaktadır. İl gezisi yapmak isteyen misafirlerimiz için yayla turları, yakın çevre (Ordu, Perşembe, Bolaman, Aybastı, Çambaşı, Ünye, Kabakdağı) doğa ve kültür turları yapılabilmektedir. Ulaşım 365 gün mümkün olabilmektedir. Sadece doğa ve temiz havadan ibaret olmayıp güvenle yeni bir kültürü tanıyacak ve yaşayacak imkanları sunmaktadır''. 

Şehir Tarihi Atölyesinde bu hafta: Giresunlu Seyyid Mehmet Paşa ve Tarihi Şahsiyeti Şehir Tarihi Atölyesinde bu hafta: Giresunlu Seyyid Mehmet Paşa ve Tarihi Şahsiyeti

Hayat Oksijen Resort oda kahvaltı (BB) hizmeti vermekle beraber arzu eden misafirlerimize özel siparişle öğlen ve akşam yemeği hizmeti verilmektedir. Kabakdağı Köyünde sertifikalı organik fındık, meyve, sebze ve hayvansal gıda üretimi yapıldığından farklı yöresel lezzetleri tatmak mümkündür.

Kaynak: Ordu Gazate