Giresun İl Müftülüğü tarafından 23 Nisan İlkokulu’nda "Diyanet Yayınları Köşesi" oluşturuldu. Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Kolları organizesinde gerçekleştirilen ‘Hediyem Kitap Olsun’ projesi kapsamında Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı yayınlarından oluşan eserler okul kütüphanesine teslim edildi. İl Müftü ve TDV Giresun Şube Başkanı Ramazan Topcan, 23 Nisan İlkokulu’nda sınıfları gezerek öğrencilerle bir süre sohbet etti ve kitap hediye etti.

Kitap dağıtımı hakkında bilgi veren İl Müftü Topcan, “İlk emri ‘Oku’ olan bir dinin mensupları olarak, bilginin, öğrenmenin, okumanın kaynağı olan kitapların daha geniş kitlelere ulaştırılması için faaliyetler gerçekleştiriyoruz.

TDV Kadın Kollarımız tarafından ‘Hediyem Kitap Olsun’ kampanyasına destek olmak amacıyla açılan hayır çarşısından elde edilen gelirle temin edilen kitapları okul kütüphanelerine ulaştırmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Giresun Düşünce Okulundan Haftalık Takvim Giresun Düşünce Okulundan Haftalık Takvim

Projeyle geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın sahih dini bilgiye ulaşmasını ve kişisel gelişimlerine katkı sunmayı amaçlıyoruz.” dedi.

5-29

Vatandaşların ve öğrencilerin bilgi birikiminin artması, okuma alışkanlığının kazandırılması için çalıştıklarını ifade eden İl Müftü Topcan, “İlimizdeki ilkokul, ortaokul ve liselere, Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı 4-6 yaş Kur'an kurslarına, Diyanet Gençlik merkezlerine, yatılı hafızlık Kur’an kurslarına, cezaevlerine, çocuk evlerine, çocuk destek merkezlerine ve hastane gibi kurumların kütüphanelerine Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı yayınlarından temin edilecek kitaplarla destek oluyoruz.

Katkı sunan, emek veren tüm hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Kitap dağıtımı programına TDV Giresun Şubesi Kadın Kolları Başkanı Nihal Kasap ve TDV gönüllüleri katıldı.