Giresunspor'a Kaynak Arayışı! Bir Araya Gelecekler Giresunspor'a Kaynak Arayışı! Bir Araya Gelecekler

Giresunspor Teknik Direktörü Mustafa Kaplan, pazar günü  Giresun Atatürk stadyumu'nda Giresunspor-Boluspor karşılaşması öncesi gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Evinde oynayacağı karşılaşmanın önemine vurgu yapan Kaplan, Boluspor karşılaşmasından alınacak 3 puanın çok önemli olduğunu söyleyerek şunları kaydetti;

“Adanaspor karşılaşmasının ardından milli araya girmemiz sebebiyle takıma 3 günlük bir izin vermiştik. İznin ardından tesislerimizde toplanarak evimizde oynayacağımız Boluspor karşılaşması için hazırlıklarımıza başladık. Ligde geride kalan haftalara baktığımızda ilk 5 haftada sahada sergilediğimiz oyun ve mücadele bizi memnun ediyordu ancak son haflarda yapılan bireysel hatalar sebebiyle kazanabileceğimiz maçlardan mağlup ayrılmak durumunda kaldık. Genç ve alternatif oyuncuların olmaması bizleri oyun anlamında zor bir duruma sokuyor ancak bunun üstesinden gelmek için çok sıkı çalışıyoruz. Oyuncularım ile hem saha içinde hem de saha dışında sürekli olarak iletişim halindeyiz. Giresunspor’un ligde kalabilmesi için elimizden gelen tüm çaba ve gayreti gösteriyoruz ve bunu başarabilecek bir takıma sahibiz. Sezon sonunda ligde kalabilmek şampiyonluk kadar büyük bir başarı olacak. Evimizde oynayacağımız Boluspor karşılaşması bizler için çok önemli, Giresunspor taraftarına evimizde 3 puanı hediye etmek istiyoruz.”

Takımda sakatlığı bulunan oyuncular hakkında değerlendirmede bulunan Kaplan, “Adanaspor deplasmanında 3 oyuncumuz sakatlandı ve 1 oyuncumuz da milli takımda. Sakatlık yaşayan oyuncularımız; Erol Can Akdağ sağ dizinde ödem oluşması, Ertuğrul Şenlikoğlu kasık fıtığı başlangıcı, Talha Ülvan sol arka adalesinde ödem oluşması sebebiyle sakatlıkları, Vukan Savićević’in ise gribal enfeksiyona bağlı sağlık problemi meydana geldi. Oyuncularımızın maç sonrası kulüp sağlık ekibimiz tarafından tedavilerine başlandı ve geçtiğimiz pazartesi günü Talha dışında ki diğer oyuncularımız takım ile antrenmanlara başladılar. Talha’nın ise sakatlığı devam ediyor, bugün sağlık ekibi kontrolünde düz koşulara başladı. Boluspor karşılaşmasında oynayıp oynamayacağını doktorumuzun vereceği rapor doğrultusunda değerlendireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Kaplan, "Taraftarlar her zaman takımların en önemli itici gücüdür"

Kaplan, sözlerinini taraftarlara seslenerek bitirdi;

"Giresunspor taraftarına buradan seslenmek istiyorum; biz Çotanak armanın daha iyi yerlerde olabilmesi adına tüm çaba ve gayretimizle mücadele ediyoruz. Taraftarlar her zaman takımların en önemli itici gücü olmuşlardır. Bu noktada onlardan bir kez daha takımlarını desteklemelerini tribünlerde bizlerin yanında olduklarını göstermelerini istiyoruz. Bizlerde inşallah Boluspor karşılaşmasından alacağımız 3 puanı onlara hediye edecek ve bu mutluluğu birlikte paylaşacağız."