CHP Giresun Merkez İlçe Başkanı Av. Murat Bektaş, Giresun Valiliği’nde muhtarlarla gerçekleştirilen toplantıda yaşanan ve basına yansıyan gerginlikle ilgili açıklama yaptı.

Bektaş konuya ilişkin açıklamasında “Giresun Valiliği’nde düzenlenen toplantıda Giresun Valimiz Sn. Enver Ünlü’nün Muhtarlar Derneği Başkanı ve Kemaliye Köyü Muhtarı Sn. Tülin Şenel’e, köy yollarıyla ilgili paylaşımlarına yönelik olarak tepki gösterdiğini üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız.

Muhtarlarımızın mahalle ve köylerimiz ile ilgili yakınmaları ve talepleri birkaç günlük bir geçmişe sahip olmayıp, uzun süredir resmi makamlar nezdinde dile getirilen, çözüm beklenen ve bir türlü giderilemeyen taleplerdir. Özellikle yol, su, elektrik ve ödeneklerle ilgili konularda yaşanan sıkıntılar, Muhtarlarımızın şahsi sorunları değil tüm halkımızın ortak sorunlarıdır. Yetkililerden beklenen davranış, bu ihtiyaçların dile getirilmesini, kamuoyu ile paylaşılmasını önlemek değil, sorunların giderilmesi için gayret göstermektir.

Tiyatro ve dizi oyuncusu Seda Fettahoğlu memleketinde son yolculuğuna uğurlandı Tiyatro ve dizi oyuncusu Seda Fettahoğlu memleketinde son yolculuğuna uğurlandı

Muhtar kelime anlamıyla “seçilmiş kişi” demektir. Seçilenlerin, temsil ettiği bölgenin sorunlarını dile getirmesi elbette en doğal haklarıdır. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun Giresun ziyaretinde muhtarlarımızla bir araya geldiği toplantıda ifade ettiği üzere; muhtarlarımızın ve onların temsil ettiği vatandaşlarımızın sorunlarının çözümü iktidarımızın önceliklerinden olacaktır.” dedi.