İl Müftüsü Ramazan Topcan, farklı mahallelerde din hizmeti sunan kursları ziyaret ederek kursiyerlerle sohbet etti.

İhtiyaç odaklı Kur’an kurslarını ziyaret eden İl Müftüsü Topcan, cami merkezli bir medeniyetin inşası için mabetler ve Kur’an kurslarının hayatın merkezinde yer alması gerektiğini vurguladı. 

Kurslarda gerçekleştirilen eğitim faaliyetlerini yerinde inceleyen İl Müftüsü Topcan, öğreticileri yaptıkları çalışmalar ve gösterdikleri gayret nedeniyle tebrik etti. Müftü Topcan maddi ve manevi desteklerinden dolayı cami derneklerine ve hayırsever vatandaşlara da teşekkür etti. 

Giresun’da Nefes Kesen SOLOTÜRK Gösterisi Giresun’da Nefes Kesen SOLOTÜRK Gösterisi

Kur'an kurslarının birliğin, dayanışmanın, kardeşliğin ve huzurun güzel bir yansıması olduğunu ifade eden Topcan, “Bağın bahçenin olmadığı, fındığın fıstığın olmadığı bir mevsimdeyiz. İstiyorum ki Kur’an kurslarımız uğrak noktamız olsun, buluşma yerimiz olsun. Havaların soğumaya yüz tuttuğu bu günlerde Kur’an’ın sıcaklığında, Efendimizin muhabbetinde buluşalım. Buralar, televizyon esaretine karşı kalkandır. Maddi ve manevi sağlığımız için huzur mekânlarıdır. İstiyorum buralar dolsun taşsın. Duyurun sesimizi bütün komşularınıza.” diye konuştu. 

Ziyaretler sırasında Müftü Topcan’a Şube Müdürü İsmail Aydın da eşlik etti. 

1-54