Giresun İl Müftülüğünce vatandaşların din hizmetlerinden yeterince istifade edebilmesi, Kur’an’ı Kerim’in çağlar üstü mesajı ve esenlik ilkelerinin toplumun her kesimine ulaşması amacıyla "Yaylalarımız Kur’an’la Şenleniyor" projesi başlatılmıştı.

Kümbet Yaylası'nda kış dağcılık kampı yapıldı Kümbet Yaylası'nda kış dağcılık kampı yapıldı

Bu kapsamda Dereli İlçesi Kümbet Yaylası’nda "Kur’an-ı Kerim Ziyafeti ve Dua" programı düzenlendi. 

6-5

Din görevlileri İbrahim Sarıgül, Yunus Emre Kelleci ve Osman Sarıgül tarafından Kur’an’ı Kerim’den ayetler ve mevlitten bahirler okundu, ilahiler seslendirildi, tekbirler ile salavatlar getirildi.    

7-3

Programda cemaate hitap eden İl Müftüsü Ramazan Topcan, “Kur’an öyle bir kitap ki, kendisine tâbi olanları huzur ve saadetin zirvesine yükseltir, dünya hayatını cennete çevirir. Büyük usta ne de güzel ifade buyurmuştur; ‘Beşerin derdine derman olur ancak Kur’an, Onsuz artık canavardan da beterdir insan.’ İslam ümmeti için en büyük ilâhî lütuflardan biri hiç şüphesiz Kur’an-ı Kerim’le şereflenmek, Kur’an-ı Kerime muhatap olmaktır. Yüce Mevla’mız bu hakikati şöyle ifade buyururlar; “And olsun, size öyle bir kitap indirdik ki, bütün şan ve şerefiniz ondadır. Hâlâ akıllanmayacak mısınız?” Kur’an-ı Kerim bir taraftan insanların aklına hitap ederken diğer taraftan da onların vicdanlarına ve hislerine de hitap eder. Bir zamanlar insanlığı kasıp kavuranlar, Hakla savaşanlar, yol kesenler; Kur'an-ı Kerim’i okuyup öğrenince, yol gösterici oldular. Adeta yeryüzünde bir melek haline dönüştüler.” dedi.  

9-3