Fındık Dallarını Gören Üreticilerden Rekolte Yorumu Fındık Dallarını Gören Üreticilerden Rekolte Yorumu

Giresun Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü koordinesinde Müdürlük denetim hizmetleri kapsamında olan özel kreş, gündüz bakım evi ve çocuk kulüpleri ile Giresun Çocuk Fuarı düzenlendi.  24 Nisan Çarşamba günü açılışı gerçekleştirilen fuarın açılış kurdelesi ise Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Yakınoğlu, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Köksal Tiryaki ve çocuklar ile birlikte kesildi. 

Whatsapp Image 2024 04 25 At 12.31.06

Aile ve Sosyal Hizmetler Şube Müdürü Seda Sümer Aydın  yaptığı açıklamada gerçekleştirilen ’23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na özel olarak açılan ’Çocuk Fuarı’’ nın Giresun’un en büyük çocuk aktivite ve oyun merkezi haline dönüştüğünden, gün boyunca sürecek olan etkinliklere Giresunlu tüm çocukların katılım sağlamalarını beklediklerini ve etkinliğe olan ilginin yoğunluğundan duydukları memnuniyeti dile getirdi.Ayrıca etkinliklere emeği geçen, Elma Şekeri, Ekoloji, Küçük Dünyam, Minik Kalpler,  Neşeli Ayaklar, Akıl Küpü, Maya Akademi Gündüz Bakım Evleri ile Maya Çocuk Kulübü ve Zuhal Bilim, Sanat Çocuk Kulübü kuruluşlarına İl Müdürlüğü adına teşekkürlerini iletti. 

Fuar alanında ise 3-16 yaş her çocuğa hitap eden birçok aktivite bulunuyor. Masa tenisi, müzik atölyeleri, fen ve doğa atölyeleri, akıl zeka oyunları, origami, karaoke, basketbol, dönme dolap, sanat ve tasarım atölyeleri, robotik kodlama, bilim ve teknoloji atölyeleri, mutfak atölyeleri, ekoloji ve ger dönüşüm atölyeleri ise bunlardan bazıları.  Çocukların bu özel günlerinde tamamen onların ilgi, istek ve taleplerine göre istedikleri atölyelerden ücretsiz olarak yararlanabilecekleri bu alanlar çocuklar için bir cazibe merkezi haline dönüşmüş durumda. 

Whatsapp Image 2024 04 25 At 12.31.06 (1)

Fuara Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü yöneticilerinin yanı sıra okul öncesi ve ilkokullarda öğrenim gören öğrenciler de katılım sağladılar.