Piraziz Kaymakamı Burak Öz'ün, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı Piraziz Kaymakamı Burak Öz'ün, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

" ESNAFIMIZIN DA YANINDA OLACAĞIZ"
Memleket Partisi Giresun Belediye Başkan adayı sanayici Suat Öndaş, "Şayet halkımız tarafından göreve getirilirsek belediyemiz ranta kapalı olacak. İhaleler şeffaf yapılarak, canlı yayınlanacak.Yandaşa değil, halka hizmet edeceğiz" dedi.
Beraberinde İl Başkanı Çağlar Akçalı ve Merkez İlçe Başkanı Gökhan Yurt ile birlikte düzenlediği basın  toplantısında konuşan Öndaş, 
Giresun' un küçük bir şehir olmasına  karşın iktidar  belediyesinin gerekli ve yeterli hizmeti veremediğini söyleyerek, 2019' da açıklanan projelerin büyük bölümünün de   yapılmadığını savundu.Öndaş, belediyenin gelir ve giderini kimsenin bilmediğini de aktardı.Buradan hareketle temkinli davranarak Giresun halkına  uçuk vaatlerde  bulunmayacaklarını ifade eden Suat Öndaş, seçimi kazanmaları halinde  yapacakları halk odaklı hizmetleri şöyle açıkladı:
" Şehrimize belli imkanlarla kısa süreliğine zorunlu olarak gelen  vatandaşlarımız için belediye konuk evi açacağız.
Belediyeyi kazandığımız takdirde daha ilk günlerden itibaren   yerel esnafımıza destek olmak adına ulusal marketlerin pazar günleri açık olmasına izin  vermeyeceğiz.Böylece market çalışanı  emekçilerimiz de  aileleri ile birarada olma imkanına sahip olacaklar.Bir başka el atacağımız konu da toplu taşıma üzerine olacak.Şu  anda şehir içinde çalışan sanırım 2 adet küçük otobüs var. Vatandaşımız hastanelere bile  giderken iki dolmuşa binmek  zorunda kalıyor.Bu da dar gelirli insanlarımızın ekonomisini zorluyor.Buradan hareketle  belediyemize imkanlarımız doğrultusunda peyderpey büyük  otobüsler dahil edeceğiz. Vatandaşlarımız ücretlerini akbil usulü sistem ile ödeyecekler.65 yaş üstü ulaşım  ücretsiz olacak. Öğrencilerimize de işte indirimli tarife uygulayacağız. Giresun için 'kirazın anavatanı'  diyoruz ama kiraz ağaçları sayılı.Belediyeye ait arazi durumunu bilmiyoruz.Araştıracağız, uygun alanlar olduğu takdirde kiraz bahçeleri oluşturacağız.Yani kirazı anavatanına kavuşturacağız.  Şehrimizde her yıl Kiraz Çiçeği Festivali yapacağız.Bu etkinlik Giresun'da  turizmin gelişimine de  katkı sağlayacak.Her sene gerçekleşen fındık sezonu sonrası vatandaşlarımız fındıklarını kurutmak için  sahillerde yağmur- yağış gece,  gündüz nöbet tutuyor.Perişanlık çekiyor.Biz belediye olarak  fındık kurutma tesisi kuracağız.Fındığını getiren üretici bir günde kurutup götürecek. Şehrimizin  yetersiz olan  otogarını  yenileyeceğiz.Otogarın üst katında  şoförlerimizin yatıp  dinlenebileceği  yer olacak. Şehrimizin sessiz canları sokak hayvanlarını belediye olarak koruma altına alacağız.Mamalarını da biz sağlayacağız."
Seçime," Oylar ne ranta, ne yandaşa,  Suat Öndaş' a" sloganı ile hazırlanan Öndaş, belediye meclisi ve İl Genel Meclisi üyesi aday listelerini, şehrin sevilen ve saygın isimlerinden oluşturduklarını da sözlerine ekledi.