Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e olan özlemlerini ve duygularını, kelimelere ve resimlere döken çocuklar, mektuplarını Anıtkabir Komutanlığına göndermek üzere 10 Kasım Perşembe günü Valilik hizmet binası içerisinde yer alan PTT şubesine geldi.

Öğrencilerin yaptığı bu hareketi büyük bir beğeniyle gözlemleyen Vali Enver Ünlü, öğretmenleri ve çocukları alkışlayarak onları tebrik etti.

90-1

Daha sonra PTT şubesinde sıraya giren öğrenciler, yazdıkları mektupları Anıtkabir'e ulaştırılması amacıyla görevlilere teslim etti.

Benim de Bir Hikayem Var Benim de Bir Hikayem Var

Çocuklarla bir süre sohbet eden Vali Ünlü, “Öğrencilerimizi kutluyor, kalplerindeki Atatürk sevgisiyle O'nun fikirlerini sonsuza dek yaşatmak için çalışacaklarına gönülden inanıyoruz.” ifadelerine yer verdi.

23-1

Vali Ünlü’ye Çıtlakkale Anaokulu öğretmenleri tarafından Genelkurmay Başkanlığı Anıtkabir Komutanlığınca gönderilen her mektuba cevap verileceği ve uygun görülenlerin “Atatürk ve Çocuk” dergisinde yayımlanacağı bilgisi verildi.

Postalama işleminden sonra Vali Ünlü, Çıtlakkale Anaokulu Demokrasi Sınıfı öğrencilerini Valilik hizmet binası içerisinde yer alan oyun alanında misafir ederek çocuklarla yakından ilgilendi.