Toprağa, Özüne döndü çilek üretmeye başladı Toprağa, Özüne döndü çilek üretmeye başladı

Fındıkpazarı Mevkii'nde gerçekleşen açılış renkli görüntülere sahne oldu. Giresunluların yoğun ilgisiyle karşılaşan Fuat Köse ve Necmi Sıbıç açılışa gelen vatandaşlarla tek tek tokalaştı ve fotoğraf çektirdi.

D S C F5946

Kurdele kesimi öncesi Giresun Belediye Başkanı Fuat Köse, Bulancak Belediye Başkanı Necmi Sıbıç ve CHP İl Kadın Kolları Başkanı Ayça Kozluca bir açılış konuşmasında yaptı.

Bulancak Belediye Başkanı Necmi Sıbıç, açılış konuşmasında: ''Ekonominin durgun olduğu bu dönemde şehrimize, cesaret göstererek iş yerini açan, istihdam sağlayan ve Giresun'u güzelleştiren Mine Korkutan kardeşime iş hayatında, ticaret hayatında başarılar dilerim. Bol kazançlı hayırlı gelirleri olsun inşallah. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun.'' dedi.

D S C F5884 

Başkan Sıbıç'ın ardından CHP İl Kadın Kolları Başkanı ve Giresun Belediyesi Meclis Üyesi Ayşe Kozluca: 
''Necmi Başkanımla, Fuat Başkanımla sizlerin yanınızda olmak büyük bir gurur. Sizlerin desteği ve tüm inancıyla ilçelerimizde başarılar sağladık. Herkesin emeğine, yüreğine, gönlüne sağlık diyorum. Kadın istihdamı ve kadınların sosyal hayatın içinde olması çok önemli. Biz de tüm girişimci arkadaşları destekliyoruz. Bugün de Mine arkadaşımızın yanındayız. Ona da bol kazançlar diliyoruz. Şimdiden hayırlı olsun.'' ifadelerinde bulundu.  

D S C F6050

Günün merakla beklenen ismi Giresun Belediye Başkanı Fuat Köse, Mine Korkutan'ı tebrik ettiğini ve kendisine başarılar dilediğini belirterek: 

''Toplumumuzun da ihtiyacı olan bir iş yeri açtı kendisi. Çok da güzel bir yerde. Her yere yakın. Meşhur fındıkpazarımızda. Ben kendisine başarılar diliyorum. Yanında diğer arkadaşlarımızı da istihdam etsin. Her esnaf kardeşimizin sorumlulukları vardır bunu unutmasın. Esnaf ne zaman kendini ekonomik olarak aşarsa, iyi bir seviyeye gelirse topluma faydalı olmak için kamusal hizmet vermek için bir sorumluluk vardır. Ondan sonra topluma yardım edeceksin, öğrenci okutacaksın, fakirin elinden tutacaksın, bir esnaf arkadaşımıza tecrübelerinde yardımcı olacaksın. Biz bu sorumlulukla en son belediye başkanı olduk. Tamamen olduğumuz bu yer, bizleri getirdiğiniz bu makam, tamamen biraz önce saydığım sorumlulukların neticesidir. Tabi sonunda bu olsun diye yapılmadı bu bir kamu görevidir, toplumsal sorumluluktur. Ben de Mine kardeşimin bu sorumluluğa sahip olduğunu düşünüyorum. Yolun, izin açık olsun. Başarılar diliyorum. Bol karlar diliyorum. Hayırlı uğur olsun.'' dedi.  

D S C F5798


Açılıştaki konuşmaların ardından Hacımiktat Camii Müezzini Yakup Arine'nin duasının ardından kurdele kesilerek Mine Optik resmen hizmete açıldı. 

I M G 6094

Medya 28 ailesi olarak Mine Optik sahibi Mine Korkutan'a yeni iş yeri hayırlı uğurlu olsun diliyoruz.


Medya 28 - Burak Aydın