Vali Mehmet Fatih Serdengeçti'nin talimatıyla taşımalı ve özel okul servislerinin şoför ve rehber personellerine yönelik Türkiye Bağımlılıkla Mücadele (TBM) Yetişkin Eğitimi Kursu düzenlendi.

Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde, 25-26 Ocak 2024 tarihlerinde Şehit İsmail Bay Halk Eğitimi Merkezinde düzenlenen kurs, Merkez İlçedeki taşımalı eğitim ve özel okul servislerinde çalışan şoför ve rehber personellerden oluşan 86 kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Türkiye Bağımlılıkla Mücadele (TBM) Programı Yetişkin Eğitimi kursunda Rehber Öğretmen Rıdvan Şahin tarafından şoför ve rehber personellere, sağlıklı yaşam, teknoloji, tütün, alkol ve madde bağımlılığı, bağımlılık döngüsü ve bağımlılığın olumsuz etkileri ile sorumluluk bilinci, iş birliği, yardımseverlik, sabır gibi birçok başlıkta önemli bilgilendirme ve paylaşımlarda bulunuldu. Şoför ve rehber personel kursiyerlerin görevlerini ifa ederken uyacakları kurallar ve gösterecekleri davranışlarla konusunda da bilgiler verildi.

İki gün süren Türkiye Bağımlılıkla Mücadele (TBM) Programı Yetişkin Eğitimi Kursuna katılan şoför ve rehber personellerden oluşun 86 kursiyerimiz, sertifika almaya hak kazandı.

Ertuğrul Gazi Konal, "31 Mart seçimlerinin kazananı Cumhur İttifakı ve MHP olacaktır" dedi. Ertuğrul Gazi Konal, "31 Mart seçimlerinin kazananı Cumhur İttifakı ve MHP olacaktır" dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu kursla ilgili değerlendirmesinde; Vali Serdengeçti'nin talimatlarıyla Taşımalı eğitim ve Özel okul servilerinde çalışan şoför ve rehber personellere verdiğimiz halk eğitimi kursunda, çocuklarımız ve gençlerimiz başta olmak üzere tüm vatandaşlarımızın bağımlılık yapan zararlı alışkanlıklardan korunmasının ve bunlardan doğan maddi ve manevi kayıpların en aza indirilmesinin amaçlandığını belirtti. Bu sayede Taşımalı Eğitim ve Özel okul servislerinde daha özenli ve kaliteli bir hizmetin sunulacağını dile getirdi.