AK Parti Giresun Milletvekili KİT Komisyonu Üyesi Ali Temür , Giresun’a yapılan sağlık hizmetleri ile alakalı bir açıklama yaptı.

AK Parti Giresun Milletvekili KİT Komisyonu Üyesi Ali Temür yaptığı açıklamada; "Sağlık Bakanımızla yaptığımız görüşmeler neticesinde Giresun Eğitim Araştırma Hastanemize Girişimsel Radyoloji Anjiomuzun lisansını aldık. Artık hastanemizde Girişimsel Radyoloji Anjiografisi sayesinde; Radyofrekans ablasyon, elektropolasyon, kemoembolizasyon, intraarteriyal kemoterapi, radyoembolizasyon, kemosatürasyon gibi yöntemler kanserli hücrelerin doğrudan yok edilmesine yönelik radyolojik uygulamalar, Myom embolizasyonu ve Varikosel tedavisi, Diyaliz fistül tıkanıklıklarının açılması, boyun şah damarı darlıklarının açılması, anevrizma (damar balonlaşmasın) tedavisi, subaraknoid kanama dediğimiz kafaiçi kanamalarının tedavisi, bacak ve kol damar tıkanıklıkları, kalp damarları hariç tüm damar tıkanıklıklarının giderilmesi vb. birçok üst düzey tedaviler ilimizde bu birimde deneyimli hocalarımız eşliğinde yapılacaktır. inşallah bundan sonra hastalarımız İl dışına gitmeden  tedavilerini ilimizde yapacaktır.

Giresun İlhan Özdemir Hastanemiz Sağlık Bakanlığı onayıyla A2 sınıfına yükseltildi. A2 hastane statüsüne geçmesiyle bünyesinde dahiliye, genel cerrahi, kadın hastalıkları ile  doğum ve çocuk hastalıkları poliklinikleri olmak üzere 4 ana branşın her birinden en az 6 uzman doktorun bulunduğu, komplike hastalarının tedavi edilebildiği, üçüncü seviye acil servisi ve üçüncü basamak yoğun bakım ünitesinin olduğu bir hastane olacaktır. Bu sayede ilimizden hasta sevkleri azalarak hastanemizde tedavileri sağlanacaktır. Hastanemizin B grubu hastaneden A2 grubuna geçişiyle ana branşlarda uzman düzeyinde sürekli hizmet sağlanan üçüncü seviye acil servis kurulacak ve tüm acil durumlara müdahale edebilir olacak.

Ertuğrul Gazi Konal, "31 Mart seçimlerinin kazananı Cumhur İttifakı ve MHP olacaktır" dedi. Ertuğrul Gazi Konal, "31 Mart seçimlerinin kazananı Cumhur İttifakı ve MHP olacaktır" dedi.

WhatsApp Image 2023-12-07 at 12.31.20

Görele Op. Dr. Ergun Özdemir Devlet Hastanesi mevcut durumda 75 yatak kapasitesiyle her türlü tıbbi donanımı, ekipmanı ve uzman doktorlarıyla halkamıza hizmet vermektedir. Görele Devlet Hastanemize 40 yatak kapasiteli ek bina yapılarak büyük bir hastane konumuna gelecektir. 40 yataklık Ek Bina yapım ilahesi inşallah önümüzdeki hafta içeresinde yapılacaktır. 

Giresun Eğitim Araştırma Hastanemize Girişimsel Radyoloji Anjiomuzun lisansının alınmasında, Giresun İlhan Özdemir Hastanemizin A2 sınıfına yükseltilmesinde ve Görele Devlet Hastanemize 40 yataklı ek bina yapımında bizlerden desteğini esirgemeyen Sağlık Bakanımız Fahrettin KOCA'ya ve emeği geçen herkese Giresunlu hemşerilerim adına bir kez  daha teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.