Millet İttifakı'nı oluşturan partilerden Saadet, Deva, Gelecek partileri İl başkanlarının yanı sıra Türkiye Değişim partisinin il temsilcilerinin de katıldığı iftar yemeği düzenlendi. CHP Milletvekili adayı Elvan Işık Gezmiş'in konuşması büyük alkış aldı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun 1. Sıra Milletvekili adayı Sosyolog Eczacı Elvan Işık Gezmiş, "Önümüzde tarihi bir seçim var. Bu seçimi kazanarak ülkemizde huzurlu ve güvenli bir yaşamı sağlayacağız. İlimize özel teşvikler uygulayarak; üretimi, istihdamı ve istikrarı sağlayarak Giresun'un hakkını alacağız" dedi.

Millet İttifakı'ndan CHP'nin Adaylarına Tam Destek

Millet İttifakı'nı oluşturan partilerden Saadet, Deva, Gelecek partileri İl başkanlarının yanı sıra Türkiye Değişim partisinin il temsilcilerinin de katıldığı iftar yemeği önceki akşam Kale Reteurant'ta yapıldı. 300 kişinin yer aldığı yemekte konuşan CHP Milletvekili adayı Elvan Işık Gezmiş'in konuşması büyük alkış aldı.

F5D36368-BC0F-4754-A164-BC2C38A912D6-2269-0000012E92B564A3

Küçük Amerika'nın Borcu Açıklandı Küçük Amerika'nın Borcu Açıklandı

İlk Kadın Vekil Olmanın Gururunu Birlikte Yaşayacağız

Elvan Işık Gezmiş, tarihinde kadın vekil çıkaramayan Giresun'un ilk kadın vekili olmak için çaba harcadığının altını çizerek; "Bu onur ve gururu hep birlikte yaşayacağız. Bize inanın ve güvenin. Giresun'un sorunlarını çözme noktasında sizlerle birlikte hareket edeceğim ve kapım herkese açık olacak" ifadelerini kullandı.

Hak, hukuk, adalet mücadelesini kesintisiz sürdürdüğüne dikkat de çeken Gezmiş; daha yaşanabilir bir Türkiye ve sorunları çözülmüş bir Giresun yaratmayı amaçladıklarını söyledi. Gezmiş şu ifadeleri kullandı:

"Ülkemizin geleceği için hak, hukuk, adalet mücadelemizi sürdüreceğiz. Tarikatlardan ülkemizi arındırıp, ilimi irfanı hayata geçireceğiz, fındığımıza katmadeğer kazandıracağız. Üretimi istihdamı sağlayarak huzurlu bir Giresun'u yaratacağız. Böylece gençlerimizin ekmek parası için başka diyarlara gitme zorunluluğunu ortadan kaldıracağız.

Ben merkez çocuğu, Bulancak torunu, Keşap geliniyim, ama biliniz ki kadın olmam sebebiyle tüm ilçelerimizin milletvekili olacağım. Hemşehrilerimin emrinde bu görevi yapacağım. Birlik ve beraberlik içinde çalışarak başaracağız. Giresun'a da, ülkemize de baharı getireceğiz"