Giresun Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü ekipleri yıl boyu düzenli olarak yaptıkları mezarlık bakım ve temizlik işlerini yoğunlaştırdı.

Ekipler tarafından; Yeni mezarlık ve Samanlıkkıranı mezarlığının yanı sıra Belediye sorumluluk sahasında yer alan Aydınlar, Küçükköy, Çaykara, Yalı, Erikliman, Kavaklar, Seldeğirmeni, Teyyaredüzü, Kayadibi ve Cumhuriyet Mahallesi’ndeki mezarlıklarda temizlik, ot biçme, süpürme ve bakım çalışmaları gerçekleştiriliyor.

3_642

Öte yandan vatandaşların acılı günlerinde acılarını bir nebze azaltabilmek adına acılarına ortak olan Mezarlıklar Müdürlüğü ekipleri 444 4 028 veya 188 nolu telefondan gelen çağrılar üzerine harekete geçiyor.

2_667

Dikkat! Karadeniz'de Sıcaklıklar Artıyor! Dikkat! Karadeniz'de Sıcaklıklar Artıyor!

Giresun Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada: “Vatandaşlarımızın mezar ziyaretlerini daha kolay şartlarda gerçekleştirmesi için gerekli çalışmalar bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da aynı titizlikle sürdürülecektir. Hemşehrilerimizin en zor zamanlarında kendilerine destek olmak için ücretsiz olarak gerçekleştirdiğimiz cenaze nakil ve defin işlemlerinin yanı sıra mezarlıklardaki çalışmalarımız da aralıksız olarak devam ediyor.” denildi.