Ak Parti'de adaylar açıklanıyor Ak Parti'de adaylar açıklanıyor

“ONLAR BALON UÇURDUKÇA BİZLER PROJELERİMİZİ GERÇEKLEŞTİRİYORUZ”

Bölge ulaşımı için büyük önem taşıyan Eğribel Tüneli’nin artık iki tüple birlikte vatandaşların hizmetinde olduğunu kaydeden AK Parti Giresun İl Başkanı Mete Bahadır Yılmaz, “Vakti zamanında muhalefet balon uçurarak, ‘projeyi gerçekleştiremezler’ diyordu. Bunların ufku bu kadar işte… Onlar balon uçurmaya devam ettikçe biz devasa yatırımlarımızı ülkemize ve şehrimize kazandırmaya devam edeceğiz.” dedi ve Eğribel Tüneli için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bölge halkına armağan ettiği Eğribel Tüneli ile vatandaşların kar, tipi ve fırtına nedeniyle yolda kalma sorununun sona erdiğini belirten İl Başkanı Yılmaz, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan ve bu eserin ilimize kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Yılmaz, Eğribel Tüneli ile zaman tasarrufunun da sağlandığını altını çizerek, “Her biri 5900 metre olmak üzere çift tüp uzunluğu 11 Bin 800 metre olan ve 1800 metrelik bağlantı yollarını da kapsayan tünel projemizle artık ulaşımda vatandaşlarımıza zorlu anlar yaşatan Eğribel Geçidinin olumsuz etkileri giderildi. Eğribel Tüneli güzergâhı 6,5 km kısaltarak ve mevcut yola göre zamandan da 25 dakika tasarruf sağlandı ve bölgemizin ticaret, ekonomi, sanayi ve turizmine katkı da sunacak.” diye konuştu.

Muhalefetin Eğribel Tüneli’nin temeli atılmasından kısa bir süre sonra balon uçurarak projenin gerçekleşmeyeceğini ima ettiğini kaydeden Yılmaz, “Onlar sadece izlesin. Yapılamaz, yapamazlar denilen her şeyi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde yaptık. Artık Eğribel Tüneli halkımızın hizmetinde. Yapım aşamasında Türkiye’nin en uzun tüneli iken şimdi ise 3 en uzun tüneli. Yani kendi hızımıza biz bile yetişemiyoruz… Siz balon uçurun biz gerçekleştirmeye devam edelim. Siz dalga geçin biz açılışlarını yapalım. Gereksiz dediğiniz bu yollar ve tüneller sayesinde deprem bölgesine ulaştık. Depremzede kardeşlerimizin yaralarını sardık. İnşallah bu yatırımlar ülkemizde ve şehrimizde 28 Mayıs’tan sonra da devam edecek. Giresun’umuz Türkiye Yüzyılı’nda yine Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a destek verecektir.” İfadelerini kullandı.